DÜĞME MODELLERİ VE TEKSTİL AKSESUARLARI

DETAYLI BİLGİLER

 1. Düğme nedir?

  Düğmeler iki veya daha fazla kıyafeti bir araya getirmek için kullanılan ufak enstrümanlardır. Kadın ve erkek kıyafetlerinde farklı tarzlarda ve modellerde kullanılan düğmeler, tekstil sektörü içinde önemli bir yere sahiptir. Düğme ayni zamanda istenen stili ve tarzı yakalamak için kullanılmaktadır çünkü düğmeler farklı maddelerden, farklı boylarda ve farklı renklerde yapılabilmektedir.

 2. Düğmenin tarihi nasıldır?

  Eski Indus Vadisi Uygarlığı zamanında (MO 2800-2600) ve Tunç Devri zamanında Çin’de (MO 2000-1500) boncuklar hem dekoratif amaçlı hem de düğme amacıyla kullanılmaya başlandı. Anlamı aslında Fransızcada yuvarlak obje olan `button` kelimesi, dilimize düğme olarak geçmiştir. İlk kez endüstriyel anlamda delikli ve kendi amacına uygun olan düğmeler 13. Yüzyıl da Almanya da kullanılmıştır. Bu başlangıç ile sonrasında dünyanın her yerine yayılmış olan düğmeler, günümüzün vaz geçilmez tekstil ve moda aksesuarı haline gelmiştir.

 3. Düğme modelleri ve çeşitleri nelerdir?

  Düğme modelleri düğmenin yapıldığı maddeye göre değişiklik göstermektedir. Düğmeler zaman içerisinde değişerek birbirinden farklı maddeler ile yapılmaya başlanmıştır. Gelişen teknoloji ve keşfedilen maddeler ile birlikte, daha kaliteli ve daha ucuz düğme yapımına zaman içinde geçiş yaşanmıştır. Eski zamanlarda daha çok metal gibi ağır ve pahalı düğmeler kullanılırken, günümüzde neredeyse şekillenebilen her maddeden düğme imal etmek mümkündür. Tekstil sektörü içerisinde en sik kullanılan düğme modelleri polyester düğme, akrilik düğme, plastik düğme, korozo düğme, metalsize düğme, sedef düğme olarak sayılsa da bu liste çok daha uzundur.

 4. Düğme imalatı nasıl yapılır?

  Düğme üretimi için profesyonel düğme imalat makineleri gerekmektedir. Sadece bu makinelerin varlığı ancak kendi başına bir anlam ifade etmemektedir. Bu makinelerin yani sıra, düğme üretimini iyi bilen, tecrübe sahibi, anlayış sahibi ve başarılı bir yönetim ekibi de gerekmektedir. En iyi tedarikçileri uzun aramalar sonucunda bularak ve kendi müşterisine daha hesaplı hizmet sunabilmek icin sıkı pazarlık yapmak zorunludur. Elde edilen hammaddeler, uzman üretim kadrosu izninde düğme üretim hattında islenerek düğme haline getirilmektedir. Aslında gerek boyutu gerek de kıyafet üzerinde kapladığı hacim yüzünden bizlere çok kolay üretilen bir aksesuar gibi görünse de, düğmeler kıyafetin son dokusunu yapan ve kıyafeti tamamlayan en önemli unsurdur.

 5. Plassan Düğme'nin farkı nedir?

  Plassan Düğme 1982 yılından beri İstanbul’da bulunan düğme üreticisi ve tedarikçisi firmasıdır. Düğme imalatı konusunda son derece konusuna hakim olmakla birlikte sahip olduğu uzman yönetim kadrosu ile müşterilerine her zaman anlayış ile yaklaşarak en kaliteli hizmeti vermektedir. Uzun yıllardır birçok model düğme imalatı yapan Plassan Düğme, tarihi boyunca her zaman kendine sektör lideri olmayı hedeflemiş ve bu hedefi icin pro-aktif adımlar atarak bu yoldan sapmamıştır. Plassan Düğme, diğer düğme üreticilerine göre kalite standartlarını yüksek tutmuş ve sahip olduğu kalite belgeleri, üretim belgeleri, güvenlik belgeleri gibi resmi onaylara sahip olarak bu mesleği icra etmektedir. Müşterilerine en uygun fiyatlarla, en çok düğme modelini sunmak icin çalışan uzman kadromuz, her zaman sizin is partneriniz olmaktan gurur duyacaktır.

Switch The Language
  error: Content is protected !!