KOL DÜĞMELERİ

KOL DÜĞMELERİ

KOL DÜĞMELERİ

Manşet düğmeler veya diğer ismi ile kol düğmeleri gömleklerin manşet kısımlarında kullanılan ve gömleğe şıklık katan bir aksesuardır. Her ne kadar 1600’lü yıllarda ilk kez kullanılmaya başlansa da popülerliğini ancak 18. Yüzyıl içinde kazanabilmiştir. Birçok ünlü gömlek firması manşetli gömlek üretimine özellikle 19. Yüzyıl içinde ağırlık vermiş ve bu sayede manşet düğmeleri moda içinde önemli bir yere sahip olmuştur. Kol düğmeleri sadece gömleklerin manşetlerini bir araya getiren bir aksesuardan daha çok asaleti ve gösterilmek istenen tarzın bir sembolü olmuştur.

❝ Özel imalat düğmeler için,
lütfen iletişime geçiniz. ❞

İLGİLİ KATEGORİLER

İLGİLİ KATEGORİLER

DETAYLI BİLGİLER

 1. Kol düğmeleri nerelerde kullanılır?

  Manşet düğmeleri ya da kol düğmeleri özellikle erkekler için ağırlıklı olarak kullanılsa da nadir olarak kadın gömleklerinde de bulunabilmektedir. Kol düğmeleri her ne kadar erkeklere aitmiş gibi bir anlayış olsa da kadınlar tarafından özellikle iş kıyafetlerinde tercih edilebilmektedir. Erkekler için üretilmiş olan manşetli gömlekler, hem kişinin tarzını yansıtmak hem de kişiye bir şıklık kazandırmak amacıyla çok farklı şekillerde ve modelde kullanılmaktadır. Manşet düğme çeşitleri ve manşet düğme modelleri genelde basitlik ve asalet üstüne kuruludur. Düz renkli gömlek ile daha çok kullanılan manşet düğmeleri böylece bütün ilgiyi ve dikkati üzerinde toparlayabilir.

 2. Kol düğmelerinin üretiminde hangi maddeler kullanılır?

  Manşetli gömlek üreten imalatçı firmalar, ürünlerini daha iyi sergileyebilmek için kol düğmeleri kısmına farklı tarzlarda manşet düğmeleri koymaktadırlar. Gömleğin manşet kısmını göstermek, gömleğe kol düğmesi takıldığı zaman nasıl duracağını daha iyi betimlemek için kullanılan plastik ve lastikten yapılmış manşet düğmeleri imal etmekteyiz. Bu manşet düğmeleri, manşetli gömlek üretimi sırasında gömlek manşetlerinin boş kalmaması için kullanılmakta ve müşterilere daha kaliteli şekilde sunulmaktadır.

 3. Kol düğmeleri nasıl üretilir?

  Manşet düğmelerimiz tedarikçilerimizden temin ettiğimiz polyester veya lastikten yapılmaktadır. 19.yüzyılda polyester maddesinin ortaya çıkması ile birçok sektörde kullanılmaya başlanmıştır Bununla birlikte lastik kullanımı da benzer senelerde kullanılmaya başlanmıştır. Bu iki hammadde de kısa süre içinde tekstil sektörü içinde önemli bir yere sahip olmuştur. En kaliteli likit polyester elde etmek amacıyla özel seçilmiş tedarikçilerimizden temin edilen polyester hammaddesine sedef esansı, pigment boya ve sertleştiricilerine eklenmesi, ardından da üretim tesisimizde bulunan silindir makinelerinde hazırlanmaktadır. Manşet düğmelerinde kullanılan lastikler de özel tedarikçilerimiz tarafından temin edilmekte ve kalite kontrollerimize tabi tutulmaktadır. Uzmanlarımız bu çevrimiçi bahis kumarhanelerinde oynamak, çevrimiçi olarak yeni kumarhaneler bulmak, kumarhane oyunları oynamak, ödeme yöntemlerini ve para çekme işlemlerini keşfetmek ve sitenin oyuncular için güvenliğini ölçmek için çok zaman harcadı.

 4. Kol düğmeleri neden tercih edilir?

  Manşet düğmeleri genellikle parlak olarak ve manşeti ön plana çıkaracak şekilde tasarlanmaktadır. Bu manşet düğmeleri gömlek kullanıcı tarafından alındıktan sonra kişinin kendi kullanmak istediği kol düğmesi ile değiştirilmektedir. Gömleğin alıcının gözünde beğeni bulması için üretilen bu geçici manşet düğmeleri lastikten yapıldı zaman da ambalaj içinde farklı bir görsellik katmaktadır.

 5. Kol düğmelerinin üretiminde Plassan Düğme'nin farkı nedir?

  Plassan Düğme olarak gömlek üreten müşterilerimizin başarılarına katkı sağladığımız ve ürünlerini müşterilerine daha gösterişli olarak sunmalarına yardımcı olduğumuzdan dolayı gurur duymaktayız.

Switch The Language
  error: Content is protected !!