KOROZO DÜĞMELER

KOROZO DÜĞMELER

KOROZO DÜĞMELER

Korozo düğmeler tamamen doğal olan ve yoğunluğu sert reçineye benzeyen korozo maddesinden yapılmaktadır. Dünyanın birçok bölgesinde korozo için aynı zamanda “Tagua” veya “bitkinin incisi” isimleri de kullanılmaktadır. Bunun sebebi ise korozo maddesinin yağmur ormanlarında yetişen bazı palmiye ağaçlarının çekirdeğinden elde edilmesi olarak açıklanabilir. Ayrıca dikkatlice incelendiğinde korozo maddesinin yapısını oluşturan organik bileşiklerin sağlamlığı, korozo düğmelerinin sağlamlığının ve çizilmez olmasını sağlamaktadır. Ayrıca korozo maddesi doğadan elde edildiğinden tıpkı çizgili hayvanların çizgilerinde de olduğu gibi kendine has deseni bulunmaktadır, bundan dolayı saf korozodan yapılmış iki korozo düğme desen olarak birbirlerinden farklıdır.

❝ Özel imalat düğmeler için,
lütfen iletişime geçiniz. ❞

DETAYLI BİLGİLER

 1. Korozo düğmeler nerelerde kullanılır?

  Korozo, doğal yapısının da etkisi ile boyanmak için çok uygun bir malzemedir. Farklı renklerde ve farklı modellerde üretilebilen korozo düğmeler her zaman moda içinde kendi yerini korumuştur. Özellikle erkek ceketlerinde yarattığı tarz ile kendi adını duyuran korozo düğmeler aynı zamanda kadın kıyafetlerinde, gömleklerde, kazak gibi kışlık kıyafetlerde ve elbette yaygın olarak kabanlarda da kullanılmaktadır. Özellikle moda içinde doğada bulunan renkler kullanılarak yapılan tasarımlarda, doğallığı vurgulamak amacıyla saf korozodan yapılmış korozo düğmeler boyanmadan kullanılmaktadır. Düğmenin kalitesinden ve kıyafeti tamamlama etkisinden anlayan her stilist korozo düğmenin sahip olduğu özellikleri en iyi şekillerde kullanmayı bilmektedir.

 2. Korozo düğmelerin üretiminde hangi maddeler kullanılır?

  En kaliteli ve en üretime uygun korozo, özellikle Güney Amerika bölgesi içinde bulunan ormanlardaki palmiye ağaçlarından elde edilebilmektedir. Korozonun kullanımı 1800 lerin ortalarına kadar dayanmaktadır. Güney Amerikalı denizciler geminin bazı kısımlarında kullanmak üzere kum yerine kullanılabilecek ve suyu emmeyecek başka bir madde arayışına girdikleri zaman Tagua meyvesini buldular. Ardından kullanılan bu Tagua’nın kolay şekillenebilir bir madde olduğunu anladıkları zaman kendilerine bunlardan aksesuarlar yapmaya başladılar ve böylece ilk korozo düğmeler ortaya çıkmış.

 3. Korozo düğmeler nasıl üretilir?

  Plassan Düğme olarak korozo düğme üretimimiz sadece Güney Amerika’da bulunan belirli palmiye ağaçlarından elde edilebilen özel taslakların ithalatıyla başlamaktadır. Hammaddenin işlenmesi ve düğme şekline gelebilmesi için kullandığımız İtalyan korozo düğme üretim makinelerimizden oluşan üretim hattımıza geçmektedir. Bu hat içinde korozo hammaddesinden müşterilerimiz istediği korozo düğme tasarımları elde etmek için birkaç farklı teknikler ve işlemler uzman kadromuz tarafından sağlanmaktadır. Ardından yine müşterilerimizin isteği doğrultusunda korozo düğmeler İtalyan düğme boyama makineleri ile istenilen renklere boyanabilmektedir. Kalite kontrol ekibinin yaptığı kontroller sonrasında korozo düğmeler müşterilerimize gönderilmek üzere paketleme salonuna geçmektedir. Tasarım, boy, delik sayısı ve renk gibi düğmenin hemen hemen nerdeyse tüm özellikleri tamamen müşterilerimiz tarafından arzulanıldığı şekilde üretilebilmektedir.

 4. Korozo düğmeler neden tercih edilir?

  Plassan Düğme ’de üretilen korozo düğmeler en kaliteli palmiye ağaçlarının özel taslaklarından üretilmektedir. Tıpkı tasarım olarak kusursuz olan korozo düğmelerimiz aynı zamanda organik olmasından ve doğal yapısı gereği tamamen çizilmez ve çatlamazdır. Bununla birlikte yüksek sıcaklığa ve basınca karşı koyabilmektedir. Tamamen doğal maddeden oluşan ve İtalyan makinelerimizden oluşan üretim tesisimizden çıkan korozo düğmeler kolayca su ile yıkanabilir ve her zaman ilk günkü halini koruyabilir. Birçok farklı tasarımda, farklı boylarda ve farklı renklerde üretilebilen korozo düğmeler müşterilerimizin isteği üzerine doğal halinde de bırakılarak kullanılabilmektedir. Delik sayısından düğme kalınlığına kadar birçok özellik tamamen değerli müşterilerimizin isteği doğrultusunda yapılmaktadır.

 5. Korozo düğme üretiminde Plassan Düğme'nin farkı nedir?

  Plassan Düğme olarak korozo düğmelerimizi müşterilerimizin isteği üzerine genellikle dört delikli ve Güney Amerika’dan gelen desenin doğal görüntüsünün güzelliği ile bırakılmaktadır. Korozo düğmelerimizde kurşun, metal ve diğer ağır metaller bulunmamakla birlikte üretimleri çevre dostu olacak şekilde dikkatlice takip edilmektedir. Plassan Düğme olarak müşterilerimizi memnun ederken çevreye gösterdiğimiz hassasiyetten dolayı gurur duymaktayız.

Switch The Language
  error: Content is protected !!