KUMAŞ KAPLAMA DÜĞMELER

KUMAŞ KAPLAMA DÜĞMELER

KUMAŞ KAPLAMA DÜĞMELER

Kumaş kaplama düğmeler, düğmelerin üzerlerine istenilen tasarımda kumaşın kaplanması ile yapılan düğme çeşididir. Kumaş kaplama düğmeler özellikle tekstil ürünü üzerinde ilikleme amacıyla kullanılan düğmenin belli olmaması için yapılan kamuflajda kullanılmaktadır. Bu sayede dışardan kıyafete bakıldığı zaman düğmelerin kendini belli etmesi yerine, kullanılan kumaş ön plana çıkmaktadır.

❝ Özel imalat düğmeler için,
lütfen iletişime geçiniz. ❞

İLGİLİ KATEGORİLER

İLGİLİ KATEGORİLER

DETAYLI BİLGİLER

 1. Kumaş kaplama düğmeler nerelerde kullanılır?

  Kumaş kaplama düğmeler kıyafetler üzerinde kumaşın kalitesini ve tasarımını ortaya çıkarmak için kullanılmaktadır. Daha çok kadın kıyafetlerinde tercih edilirken bazı erkek kıyafetlerinde de kullanılmaktadır. Özellikle damatlık erkek takım ceketlerinde .Nitekim elbisenin veya kıyafetin kumaş modelini ortaya çıkarmak isteyen moda tasarımcıları kumaş kaplama düğme kullanarak düğmeleri kıyafete daha estetik kombinleyebilmektedirler. Kumaş kaplama düğmeler, bazen kıyafet ile aynı kumaşla kaplanarak tamamen bütünlük yaratılırken bazen de zıtlık yaratmak için tamamen farklı tarzda bir kumaş modeli ile de kaplanabilmektedir.

 2. Kumaş kaplama düğmelerin üretiminde hangi maddeler kullanılır?

  Kumaş kaplı düğmeler üretim hattımızda bize özel hammaddelerden oluşmaktadır. Üzerlerine kumaşların tam olarak oturabilmesi için özenle dizayn edilmiştir. Bu taslak düğmeler imalathanemizde üretildikten sonra üzerlerine kumaş kaplanması için ayrı bir salona aktarılır. Kumaş düğme yapımı için müşterilerimiz kendi istedikleri kumaşları getirebilmektedirler. İsteyen müşterilerimiz için de aynı zamanda hazır kumaş modellerimiz bulunmaktadır. Sahip olduğumuz düğme depomuzda birbirinden farklı kumaş kaplama düğme modelleri ve kumaş kaplı düğme çeşitleri bulunmaktadır.

 3. Kumaş kaplama düğmeler nasıl üretilir?

  Plassan Düğme olarak birçok tekstil ürününde sıkça kullanılan kumaş kaplama düğmeleri istenen boyutlarda ve istenen şekillerde imal etmekteyiz. Üretim hattımızda bulunan düğme imalat makinelerimiz, kumaş kaplama düğmeleri 14 boydan 76 boya kadar üretebilmektedir. Müşterilerimizin isteği üzerine isterlerse üzeri düz veya üzeri bombeli olarak kumaş kaplı düğme yapabilmekteyiz. Kumaş kaplı düğmelerde 2 delikli olarak da üretilebilmekte. Aviator, artan katsayılarla uçan bir uçakla sizi yakalayan bir slot oyunudur. Kumaş düğme üzerindeki delikler, kuş gözlü olarak üretilebilmekte. Kendi özel düğme tasarımlarımızı kullanarak müşterilerimizin istediği kumaşı en kaliteli ve en estetik gösterebilecek modellerde düğmeler yapmaktayız.

 4. Kumaş kaplama düğmeler neden tercih edilir?

  Kumaş kaplama düğmelerin imalatında kumaşı ön plana çıkarmak için özel olarak hazırladığımız düğmeleri kullanmaktayız. Bu düğmeler üzerlerine kumaş kaplatıldığı zaman, kumaşın tüm özelliklerini estetik olarak sunabilmektedir. Genellikle kumaş kaplama düğmeleri alttan ayaklı olarak ve üstü düz şeklinde yapılmaktadır ki hem kıyafet üzerine yerleşmesi kolay olsun hem de kumaşı ön plana çıkarsın. Bununla beraber isteğe göre de üstü bombeli olacak tarzda kumaş kaplama düğmeler bulunmaktadır. En sık kadın ceketlerinde kullanılan üstü kumaş kaplama düğmeler, sahip olduğu şıklık sayesinde göz alıcılığını her zaman saklamaktadır.

 5. Kumaş kapalama düğme üretiminde Plassan Düğme'nin farkı nedir?

  Plassan Düğme olarak tekstil sektörü içinde sıkça kullanılan, kıyafetler ile bütünlük sağlayan ve şıklığını her zaman koruyan kumaş kaplama düğmeleri en kaliteli olarak müşterilerimizin istediği kumaşlarla üreterek onların tüm ihtiyaçlarını karşıladığımız için gurur duymaktayız.

Switch The Language
  error: Content is protected !!