LAZER DÜĞMELER

LAZER DÜĞMELER

LAZER DÜĞMELER

Polyester düğmeler en sık kullanılan düğme çeşitlerinden biri olmakla beraber insanlar tarafından da en çok tercih edilen düğme çeşidi olarak varsayılabilir. Renk ve tasarım olarak çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olduğundan moda içinde her zaman en sık tercih edilen aksesuar olmuştur. Polyester düğmeler her zaman kullanılan tekstil ürününü ön plana çıkarttığından dikkat çekmek isteyenlerin tercihi olmuştur. Birbirinden farklı renklerde ve birbirinden farklı modellerde üretilen polyester düğmeler ayrıca üzerlerinde farklı yazılar ve sembolleri de taşıyabilmektedir.

❝ Özel imalat düğmeler için,
lütfen iletişime geçiniz. ❞

İLGİLİ KATEGORİLER

İLGİLİ KATEGORİLER

DETAYLI BİLGİLER

 1. Lazer düğmeler nerelerde kullanılır?

  Polyester düğmeler birçok farklı tekstil ürününde kullanılmakla beraber aksesuar olarak farklı amaçlar için de kullanılmaktadır. Nitekim evlerimizi süsleyen bazı süs eşyalarında ve eşya saklamak için kullanılan kumaştan yapılmış kutularda olduğu gibi birçok farklı amaçla polyester düğmeler kullanılmaktadır. Tekstil ürünlerinde ise özelleşme yapılması bir hayli kolay olduğundan genel olarak gömleklerde, pantolonlarda, ceketlerde, kazaklarda ve birçok çocuk kıyafetinde kullanımı oldukça yaygındır.

 2. Lazer düğmelerin üretiminde hangi maddeler kullanılır?

  Polyester düğmeler her ne kadar plastik düğmeler ile karıştırılsa da hammaddesi polyesterdir. Polyester hammaddesi 19. Yüzyılda ortaya çıkmakla beraber daha çok tekne üretimi, yat üretimi gibi sektörlerde kullanılmıştır. Bununla beraber likit polyester kullanım kolaylığı, kalitesine göre fiyatının kayda değer olmasından dolayı tekstil sektöründe de birçok aksesuarın hammaddesi olmayı başarmıştır. Birçok farklı yollardan elde edilebilen likit polyester, elde edilme yöntemi ve içinde kullanılan maddelere göre kalitesini belli etmektedir. Plassan Düğme olarak sadece seçkin tedarikçilerimizden kalite standartlarımıza uygun olan likit polyester temin etmekteyiz.

 3. Lazer düğmeler nasıl üretilir?

  Özenle seçtiğimiz tedarikçilerimizden gelen likit polyester, düğme üretimine hazır olabilmesi için gerekli olan sedef esansı, pigment boya  ve sertleştiricilerle üretim hattımızda bulunan silindirler vasıtasıyla karıştırılarak üretimin ikinci aşaması için hazır hale gelmektedir. Kullanılan bu silindirler sayesinde sertleşen polyester karışımı polyester levhasına dönüşmektedir. Müşterilerimizin isteği doğrultusunda polyester levhaları uygun şekilde ve minimum tolerans ile kesilmektedir. Sonraki aşamada kullanılacak olan düğme taslağı bu şekilde oluşmaktadır. Uzman kadromuz tarafından incelenen bu düğme taslakları, gerekli kontrollerin ardından imalat makinelerine girerek istenen tasarımda ve istenen sayıda deliğe sahip olarak son haline ulaşmaktadır. Polyester lazer düğmeler, özel lazer markalama makinelerimizde müşterilerimizin isteği doğrultusunda işlem görmektedir. Gerekiyorsa lazerli düğmelerin üzerine siyah/ beyaz ve ya renkli olarak yazılar yazılmakta hatta istenilen logo veya şekiller de lazer makinesi ile yazılabilmekte. Bu üretim aşamaları bütün polyester düğmelerde hemen hemen benzerlik göstermektedir.

 4. Lazer düğmeler neden tercih edilir?

  Birçok büyük firma kalitelerini ve marka bilinirliklerini arttırmak için üretimde kullandıkları düğmelerin üstlerine kendi marka isimlerini ve hatta logolarını yazdırmayı tercih etmektedirler. Özelleştirilmiş düğmeler hem kıyafetler üzerlerinde daha gösterişli durmakta hem de markanın prestijini arttırmaktadır. Günümüz trendi olan bu lazerli düğme kullanımı çokça yaygınlaşmış olup birçok müşterimize özel olarak hazırlanmaktadır.

 5. Lazer düğme üretiminde Plassan Düğme'nin farkı nedir?

  Plassan Düğme olarak ürettiğimiz polyester düğmelerin güvenlik, çevre, kalite ve sağlık gibi birçok çeşitli alanda sertifikası olmasından ayrı olarak değerli müşterilerimiz için özel olarak isimlerini ve logolarını polyester düğmelerimizin üzerine yazarak onların marka değerlerini arttırmaktan gurur duymaktayız.

Switch The Language
  error: Content is protected !!