ÇUBUK DÜĞMELER

Çubuk düğmeler her ne kadar başta çubuk şeklinde düğme olarak düşünülse de aslında üretim aşamasında sahip olduğu şekilden dolayı bu isme sahiptir. Polyester düğme olarak üretilen çubuk düğmeler sahip oldukları farklı yapılarından dolayı her zaman moda içinde kullanılan düğmelerden biri olmuştur. Polyester çubuk düğmeler genellikle ipek mat olarak ve kendi dokusunda bırakılarak kullanılmıştır böylece sahip olduğu tasarım üstünde kullanılan kıyafete her zaman damgasını vurmuştur.

❝ Özel imalat düğmeler için,
lütfen iletişime geçiniz. ❞

İLGİLİ KATEGORİLER

İLGİLİ KATEGORİLER

PLASSAN

TOKALAR

DETAYLI BİLGİLER

 1. Çubuk düğmeler nerelerde kullanılır?

  Çubuk düğmeler genel olarak sahip olduğu doğal görüntüsünden dolayı bej, siyah ve benzeri renklerden üretilmiş tekstil ürünlerinde kullanılırken farklı renklerdeki tekstil ürünlerinde de şık tasarımlar yaratmak için kullanılmaktadır. Polyester çubuk düğmeler genellikle kabanlarda, ceketlerde, montlarda ve bunların yanı sıra birçok kadın kıyafetlerinde kullanılmaktadır. Özellikle doğal görüntüsünden dolayı ise yerine göre süs eşyalarında da tercih edilmektedir.

 2. Çubuk düğmelerin üretiminde hangi maddeler kullanılır?

  Polyester hammaddesi günümüze yakın zamanda keşfedilmiş ve bulunmasının ardından birçok farklı sektörde kullanılmaya başlanmıştır. Polyesterin kullanıldığı alanlardan biri de moda olmuştur. Günümüz modasını takip eden herkesin bileceği gibi birçok moda aksesuarı içinde olduğu gibi tekstil içinde kullanılan düğmelerde de polyester bulmak mümkündür. Polyester üretiminin birçok farklı yöntemi vardır ve içine eklenen diğer maddelere göre polyester kalitesini belli etmektedir. Sadece içindeki maddeler değil aynı zamanda likit polyesteri elde ederken kullanılan yöntem de polyesterin kalitesine doğrudan etkili olduğu bilinmektedir.

 3. Çubuk düğmeler nasıl üretilir?

  Çubuk Düğmeler imalat sürecinden sonra parlak veya mat olacak şekilde işlemden geçmektedir. Çubuk düğmelerde genellikle parlaklık çubuk düğmenin kullanılan kıyafet üzerindeki çarpıcılığını arttırmakla beraber kıyafete ayrı bir tarz katmaktadır. Genelde mat olarak kullanılan çubuk düğmeler ise kıyafet ile bütünlük sağlayıp kumaş ile sahip olduğu uyumu ortaya çıkarmaktadır. Genellikle mont, kaban gibi kışlık kıyafetlerde kullanılan çubuk düğmeler ise diğer düğme çeşitlerine göre isteğe göre biraz daha kalın olarak üretilmektedir.

  Tedarikçilerimizden temin ettiğimiz likit polyester içine üretim tesisimizde sedef esansı, pigment boya ve sertleştiriciler eklenmektedir. Elde edilen bu karışım üretim hattındaki makineler tarafından istenen özellikler elde edilene kadar karıştırılmaktadır. Ardından alüminyum çubuklar içine dökülerek kendine özgü mozaik desenler elde edilmektedir. Müşterilerimizin isteği üzerine farklı boylarda alüminyum çubuklar kullanarak farklı boyutlarda çubuk düğmeler üretebilmekteyiz. Elde edilen bu çubuklar üretim hattımızın ikinci kısmında bulunan kesme makinelerine doğru ilerleyerek üretimi istenen kalınlıkta olacak şekilde kesilmektedir. Elde edilmiş olan bu kesitlere düğme taslağı denilmektedir. Düğme taslakları istenen sertliğe geldikten sonra torna makineleri içinde müşterilerimizin istediği modeli elde edebilmek için yontulmaktadır. Düğmenin delikleri de yapıldıktan sonra düğmenin son dokunuşları ile üretim işlemi sonlanmaktadır.

 4. Çubuk düğme üretiminde Plassan Düğme'nin farkı nedir?

  Plassan düğme olarak imalat hattımızda her bir adımı özenle takip ederek, kalite kontrol ekibimizin testleriyle üretime devam ederek sizlere en kaliteli çubuk düğme çeşitlerini ve modellerini sunabildiğimiz için gurur duymaktayız.

Switch The Language
  error: Content is protected !!