POLYESTER TOKALAR

POLYESTER TOKALAR

POLYESTER TOKALAR

Tokalar iki farklı ucu birbirlerine güvenli şekilde uygun ve ergonomik yolla bağlamak için kullanılan basit araçlardır. Kullanılacak tarza göre çeşitli ve modellerde tokalar üretilmektedir. Tokalar tarih boyunca farklı amaçlarda kullanılmıştır ancak kıyafetlerde ilk olarak 17. Yüzyıl içinde asker kıyafetlerinde güvenliği sağlamak için kullanıldığı bilinmektedir. Güvenlik ve sağlamlığı sayesinde daha sonrasında tokalar hepimizin günlük hayatına girip tasarımları sayesinde modamıza tarz katmıştır.

❝ Özel imalat düğmeler için,
lütfen iletişime geçiniz. ❞

DETAYLI BİLGİLER

 1. Polyester tokalar nerelerde kullanılır?

  Polyester tokaları ve halkaları özellikle pardösülerde, kabanlarda, kadın elbiselerinde, kemerlerde ve aksesuar olarak birden çok kıyafet çeşitlerinde kullanılmaktadır. Sağlamlığı ve göze çarpan tasarımları sayesinde kıyafetlerin tamamlayıcı aksesuarı olduğu açıkça bilinmektedir, nitekim bir pardösü veya bir kabanın kemeri bağlandığında kıyafetin en önünde elbette tokanın kendisi bulunmaktadır. Farklı şekillerde, farklı boyutlar, farklı hammaddelerden ve farklı süslemeler ile üretilmiş tokalar kıyafetlerin tarzlarını doğrudan etkilemekle birlikte modasını da belirlemektedir. Özellikle kadın kıyafetlerinde önemli yeri olan kuşaklar ve kemerler ancak göz alıcı bir toka ile başarılı kombine edilebilir.

 2. Polyester tokaların üretiminde hangi maddeler kullanılır?

  Polyester tokalar tıpkı polyester düğmelere benzer şekilde üretilmektedir. Seçilen tedarikçilerimizden gelen likit polyester üzerine üretim hattımız içinde bulunan silindir makinelerimizde sedef esansı, pigment boya ve gerekli sertleştiriciler eklenmektedir. İmalat odasındaki bu silindir makinelerde karıştırılan bu polyester karışımı ardından sertleşerek polyester levhaları elde edilmektedir. Polyester levhaları donmuş polyester tabakaları olarak basitçe tarif edilebilir. Ardından müşterilerimizin isteği doğrultusunda elde edilen polyester levhaları uygun şekillerde ve hassasiyetle kesilmektedir.  Son olarak parlaklığıma göre  (mat veya parlak) dolap işlemi yapılmaktadır.  Bu parlatma  işleminin sonunda polyester tokalar Plassan kalitesi ile üretilmiş olmaktadır.

 3. Polyester tokalar nasıl üretilir?

  Polyester tokalar ise polyester döküm veya polyester çubuklardan oluşmaktadır. Makineler tarafından yapılan bu işlemler sonrasında ise lazer makinesinden geçerek istenilen forma kavuşmaktadır. Daha sonra istenilen parlaklığa göre mat veya parlak olması için işlemi yapılır.  Hazır hale gelen polyester tokalar kalite kontrolünden geçtikten sonra paketleme kısmına doğru ilerlemektedir.

 4. Polyester tokalar neden tercih edilir?

  Polyester tokalar sahip oldukları parlak görüntü sayesinde kabanlarda, montlarda ve paltolarda ön plana çıkmakla birlikte kıyafeti giyen kişiyi de öne çıkarırlar. Özellikle kadın montlarında sıkça tercih edilen polyester tokalar ayni zamanda kıyafetin beden ayarı yapılmasında yardımcı olmaktadır. Hem fonksiyonel olarak da kıyafete değer katabilen polyester  tokalar herkesin vazgeçilmez bir aksesuarıdır.

 5. Polyester toka üretiminde Plassan Düğme'nin farkı nedir?

  Müşterilerimiz istediği ebat ,renk ve şekilde imalat yapabiliyoruz. Pazardaki ithal malların sıkıntısı olan devamlılığın olmaması problemini ortadan kaldırıyoruz. Plassan Düğme olarak çantaları, pardösüleri, kabanları ve kemer olan birçok kıyafeti kendi üretimimiz olan polyester tokalar ile tamamlamaktan gurur duymaktayız.

Switch The Language
  error: Content is protected !!