BASKILI DÜĞMELER

BASKILI DÜĞMELER

BASKILI DÜĞMELER

Baskılı düğmeler isminden de anlaşılacağı üzere firmaların ürünlerinde kullanacağı düğmeler üzerine yaptığı baskıdan almaktadır. Her ne kadar polyester düğmeler ile aynı üretim tarzına sahip olsa da baskılı düğme çeşitleri ve baskılı düğme modelleri her firmadan firmaya değişiklik göstermektedir. Birçok üst kalite gömlek firması kendi ürünlerini diğer standart ürünlerden ayırmak amacıyla kullandığı aksesuarları özelleştirmek istemektedir. Gömlek söz konusu olduğunda ise bu ayırt edici aksesuar elbette düğmeler olmaktadır.

❝ Özel imalat düğmeler için,
lütfen iletişime geçiniz. ❞

İLGİLİ KATEGORİLER

İLGİLİ KATEGORİLER

DETAYLI BİLGİLER

 1. Baskılı düğmeler nerelerde kullanılır?

  Baskılı düğmeler ya da baskılı polyester düğmeler birçok firmanın kadın, erkek ve çocuk kıyafetlerinde kolaylıkla kullanılabilir. Sıradanlığı bir kenara bırakıp kendi adını ve kendi ürününün kalitesini göstermek isteyen gömlek imalat firmaları aynı zamanda kullandığı düğmelerde de bu hedef için farklı tercihler yapmaktadır. Nitekim en çok yapılan tercih şirket isminin kullanılan polyester baskılı düğmelerine baskı yapmaktır. Sadece bununla da yetinmek istemeyen firmalar aynı zamanda şıklığı ve tarzlarını göstermek için firma logosunu da yeri geldiğinde kullandığı düğmeler üzerinde göstermek istemektedir.

 2. Baskılı düğmelerin üretiminde hangi maddeler kullanılır?

  Her ne kadar firmalar kendi isimlerini veya kendi firma logolarını polyester düğme üzerinde baskı yaparak üretim yapsa da, bazı firmalar kullandığı düğmelerde ürünlerinin tasarımlarını tamamlayacak şekilde baskılar da istemektedir. Örneğin çizgili kumaştan yapılmış bir gömlek üzerine yine çizgi baskılı gömlek düğmesi kullanmak veya bir sayı/harf ile süslenmiş kumaştan yapılmış bir kıyafet üstüne yine aynı sayı/harfin baskı yapılması sonucu elde edilen düğmeleri kullanılmak gibi birçok farklı örnek verilerek genişletilebilir.

  Baskılı düğmelerin hammaddesi olarak polyester kullanılmaktadır. 19.yüzyıl içinde ortaya çıkan ve sonrasında birçok farklı alanda kullanılan polyester aynı zamanda tekstil sektörü içinde birçok farklı aksesuarda kullanılmaya başlanmıştır. Geçen zaman içinde birbirinden farklı tekstil ürünleri için kullanılan düğmeler de polyesterden yapılmaya başlanmıştır. Likit polyester içine sedef esansı, pigment boya ve sertleştiriciler eklenerek imalat hattımızda bulunan silindirler sayesinde üretim için hazır hale getirilmektedir.

 3. Baskılı düğmeler nasıl üretilir?

  Üretim hattında bulunan bu silindirler sayesinde sert polyester tabaka elde edilmektedir. Bu polyester tabakalarına polyester levhası denmektedir. Ardından bu polyester levhaları müşterilerin isteği doğrultusunda kesilerek düğme taslakları oluşturulmaktadır. Düğme taslakları da üretim hattımızın sonunda bulunan kesme makinelerinden geçerek müşterilerimizin istediği polyester düğmenin son haline gelmektedir. Hattın bu kısmına kadar olan üretim süreci diğer polyester düğme imalatlarına paralel olarak ilerlemektedir.

 4. Baskılı düğmeler neden tercih edilir?

  Baskılı polyester düğmeler ise, son şekline geldikten sonra müşterilerin isteğine göre üzerlerine resim, yazı, harf veya sayının baskı yapılması ile son bulmaktadır. Kalite kontrolünden geçen baskılı polyester düğmeler müşterilerimizin de onayı ile ambalaj alanına aktarılmaktadır. Kullanacağı düğmeleri özelleştirmek isteyen müşterilerimize doğru yola çıkacak olan baskılı düğmeler akıllı terazilerde ölçümlenerek paketlenir.

 5. Baskılı düğme üretiminde Plassan Düğme'nin farkı nedir?

  Plassan Düğme olarak müşterilerimizin kullanacağı düğmelerin üzerlerine baskı yaparak özelleştirerek, firmalarının prestijini ve şıklığını arttırmalarına katkı sağladığımız için gurur duymaktayız.

Switch The Language
  error: Content is protected !!