KENAR YAZILI DÜĞME

KENAR YAZILI DÜĞME

KENAR YAZILI DÜĞME

Kenar yazılı düğmeler, genellikle polyester düğmelerin kenarlarına lazer teknolojisi kullanılarak istenilen marka isminin veya istenen başka yazıların yazılması ile üretilmektedir. Kenar yazı düğmeleri üretimi için belirli kalınlığa sahip düğmeler üretilmesi çok önemlidir, bu sayede düğmenin kenarlarına yazı yazıldığı zaman hem okunabilir olmaktadır hem de estetik durmaktadır. Özellikle prestijli tekstil şirketleri tarafından tercih edilen kenar yazılı düğmeler her zaman kalitesini ön plana çıkarmıştır.

❝ Özel imalat düğmeler için,
lütfen iletişime geçiniz. ❞

İLGİLİ KATEGORİLER

İLGİLİ KATEGORİLER

DETAYLI BİLGİLER

 1. Kenar yazılı düğmeler nerelerde kullanılır?

  Kenar yazılı düğmeler sahip oldukları şık tasarım sayesinde moda dünyası içinde her zaman kalite ve prestijin göstergesi olmuştur. Nitekim düğmelerin kenarlarına lazer teknolojisi ile yazı yazılması, düğmenin üstüne lazer ile yazı yazılmasından hem daha zor hem de daha maliyetli bir işlemdir. Bu maliyetin bilincinde olan tekstil firmaları müşterilerine bu derecede yüksek maliyetli hizmet sunarak onların gözünde beğeni bulmayı hedeflemişlerdir. Kenar yazılı düğmeler birçok erkek gömleklerinde, kadın gömleklerinde, kadın eteklerinde ve diğer birçok tekstil ürününde kullanılmaktadır.

 2. Kenar yazılı düğmelerin üretiminde hangi maddeler kullanılır?

  Kenar yazılı düğme üretimi için genellikle polyester düğmeler kullanılmakla birlikte diğer hammaddelerden yapılan düğmeler de kullanılabilmektedir. Polyester düğmelerin standart üretim süreçlerinin bitmesinin ardından uygulanan birtakım özel yöntemler ile düğmeler kenarlarında yazı olacak şekilde müşteriye sunulmaktadır. Polyester düğmeler lazer teknolojisi ile yazılan yazıları en kaliteli şekilde gösteren düğme çeşidi olmakla birlikte aynı zamanda parlaklığı ile de göz almaktadır.

 3. Kenar yazılı düğmeler nasıl üretilir?

  Polyester düğme üretimi için tedarikçilerimizden temin edilen likit polyester karışımı içine sedef esansı, sertleştiriciler ve diğer etken maddeler eklenmektedir. Üretim hattımızda bulunan silindir makinelerden geçen bu özel karışım daha sonra soğuması için bekletilmektedir. Hazırlanan karışım üretim hattımızda bulunan polyester düğme makinelerinden geçerek müşterilerimizin istediği boyutta ve renkte olacak şekilde üretilmektedir. Ardından kalite kontrol ekibimiz tarafından yapılan testlerden başarıyla geçen düğmeler sonraki yazı işlemi için lazer makinelerine doğru aktarılmaktadır. Lazer teknolojisi kullanarak düğmelerin kenarlarına yazı yazabilen bu makineler tekstil sektörü içindeki değişimleri ve gelişimleri takip etmek isteyen sayılı düğme üreticileri tarafından kullanılmaktadır.

 4. Kenar yazılı düğmeler neden tercih edilir?

  Plassan Düğme olarak 2000 lerin başında özellikle ünlü olan lazer yazılı düğmeleri üretebilirken, modanın değişmesi ile 2006 yılında üretim hattımıza eklediğimiz düğme kenarlarına lazer teknolojisi ile yazı yazan makinelerimiz sayesinde müşterilerimizin istediği yeniliklere cevap verebilir duruma geldik. Kendi marka prestijini arttırmak isteyen tekstil firmaları için kullandıkları düğmelerin üzerlerine yazı yazmanın ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz. Her ne kadar düğmenin kenarına yazı yazdırma işlemi, düğmenin üzerine yazı yazmaktan daha maliyetli bir işlem olsa da farklılık yaratmak isteyen üst düzey tekstil şirketleri bu model düğmeleri tercih etmektedir. İsteğe göre düğmelerin kenarlarına kontrast renkler ile de yazılabilen yazılar sayesinde düğmelere giyim esnasında farklılık kazandırılarak düğmenin bir anda farklı bir aksesuara dönüşmesi sağlanmaktadır.

 5. Kenar yazılı düğme üretiminde Plassan Düğme'nin farkı nedir?

  Plassan Düğme olarak her zaman teknoloji ve modayı yakından takip ederek müşterilerimizi de gelişen ve değişen moda dünyasında her zaman destekleyerek onların prestijli firmalar olmasına yardımcı olduğumuz için gurur duymaktayız.

Switch The Language
  error: Content is protected !!