UREA DÜĞMELER

UREA DÜĞMELER

UREA DÜĞMELER

Ozellikle boynuz düğmeye benzer farklı desenlerinden dolayı tercih edilmektedir.
Üzerindeki hareli görünüş, düğmeye güzel bir görüntü katmaktadır. Genellikle spor ceketlerde, pantolonlarda tercih edilmektedir.
Üzerinde farklı yöntemlerle yazılar veya desenler yapılması ile güzel görüntüler elde edilebilen yüksek ısıya dayanabilen farklı bir malzemedir. Polyester düğmeden farklı olarak, urea düğmenin üzerinde farklı renk efekti çıkması ile öne çıkmaktadır.

❝ Özel imalat düğmeler için,
lütfen iletişime geçiniz. ❞

DETAYLI BİLGİLER

 1. Urea düğmeler nedir?

  Bakalit düğmeler veya diğer adi ile bilinen urea düğmeler sahip oldukları opak görüntü sayesinde ortaya çıkmasının hemen ardından çok yüksek bir kullanım alanına sahip olmuştur. Bakalit maddesi 1904 yılında Leo Baekeland tarafından ilk tamamen sentetik plastik olarak tarihe geçmiştir. Düğme üretiminde kullanılmaya başlanılması ise 1920’li yıllarda gerçekleşmiştir.

 2. Urea düğmelerin üretiminde hangi maddeler kullanılır?

  Bakalit düğmeler bahsedildiği gibi plastik çeşidi olarak geçmektedir. Urea düğme üretiminde tedarikçilerimizden özel olarak temin ettiğimiz bakalit kullanılmakla beraber içine düğmenin görüntü kalitesini arttırmak amacıyla sağlığa zararı olmayan şirketimize özel maddeler eklenmektedir. Bakalit düğmelerimizin hiç birinde ağır metaller ve sağlığa zararlı maddeler içermemektedir.

 3. Urea düğmeler nasıl üretilir?

  Urea düğme üretimi için tedarik ettiğimiz bakalit maddesi içerisine birkaç madde daha eklenerek ana karışım elde edilmektedir. Ardından bu karışım düğme kalıpları içerisinde istenen şekillere ve istenen boyutlara göre şekillendirilmektedir. Üretim hattımızda bulunan özel düğme üretim makinelerimiz bütün düğmelerin istenen kalitede olduğunu kontrol ettikten sonra, bakalit düğmeler soğutularak paketleme alanına aktarılmaktadır.

 4. Urea düğmeler nerelerde kullanılır?

  Bakalit düğmeler veya urea düğmeler bulunuşunun ardından pek çok moda dünyasının unlu isimleri tarafından kullanılmağa başlandı. Coco Chanel ve Elsa Schiaparelli gibi pek çok taninmiş unlu modacılar bunlardan bazılarıdır. İkinci Dünya Savaşı sırasında ise İngiliz askerlerinin üniformalarında yerini alan bakalit düğmeler buradan yola çıkarak pek çok yerde kullanılmaya başlandı. Günümüzde ise urea düğmeler `Vintage` veya `Retro` havası yaratmak için vazgeçilemeyen en önemli düğme modeline dönüşmüştür. Geçmişin modası anlamına gelen Vintage, her zaman popülerliğini koruduğundan, daha kaliteli eski moda görüntüsüne sahip kıyafetlerin üretiminde bakalit düğmeler tercih edilmektedir.

 5. Urea düğme üretiminde Plassan Düğme'nin farkı nedir?

  Plassan Düğme olarak bakalit düğmelerimiz, tamamen müşterilerimizin isteği doğrultusunda, şekillendirilmektedir. Müşterilerimize en kaliteli urea düğmelerini en iyi fiyatı sunarak yıllardır servis verdiğimiz için  için gurur duymaktayız.

Switch The Language
  error: Content is protected !!