POLYESTER DÜĞMELER

POLYESTER DÜĞMELER

POLYESTER DÜĞMELER

Polyester düğmeler genelde plastik düğmelerle karıştırılmaktadır. Fakat, ikisi de hem hammadde olarak hem de makine parkuru olarak çok farklı üretimlerden geçmektedir. Polyester düğme hammaddesi özel düğme tipi polyesterdir. Bu özel likit polyester ,kaliteli polyester düğme imalatı için ana yapıtaşıdır.
Likit olan polyester hammaddenin içine gerekli olan sedef esansı, pigment boya ve sertleştiricilerle fabrikamızdaki silindirlere döküm yaparak imalatın ilk adımı gerçekleştirilmektedir. Daha sonra sıvı olan polyester hammaddesi, bu silindirler sayesinde sertleşerek polyester levhası haline gelmektedir. Bu polyester levhası ,imalatı olacak olan düğmenin boyuna göre özel kalıplarla kesilerek gerekli olan ebatta hazırlığı yapılır. Bunlara düğme taslağı denmektedir. Bu düğme taslakları iyice sertleştikten sonra , yine özel düğme makinelerimizde düğme olmak üzere imalat girmektedir .Düğme yapma torna makinelerinde istenen düğme modeline göre düğme modelini ve deliklerini imal ederek düğmenin son şekli verilmektedir.
Daha sonra istenilen parlaklığa göre düğme parlak veya mat olarak üretime devam edebilmektedir. En sonunda, üretilen düğmeler kalite kontrol yapıldıktan sonra dijital terazilerde sayılarak paketlenmektedir.

❝ Özel imalat düğmeler için,
lütfen iletişime geçiniz. ❞

İLGİLİ KATEGORİLER

İLGİLİ KATEGORİLER

DETAYLI BİLGİLER

 1. Polyester düğmeler nerelerde kullanılır?

  Polyester düğmelerin birçok farklı amaçla kullanıldığı bir zamana tanıklık ediyoruz. Eskiden sadece tekstil içinde kullanılan polyester düğmeler günümüzde evlerimizi süsleyen birçok süs eşyasından kumaş saklama kaplarına kadar geniş bir alanda kullanılmaktadır. Genel olarak polyester düğmeler özelleştirilmeye çok yatkın olduğundan tekstil sektörü içinde yaygın olarak gömleklerde, pantalonlarda, kazaklarda, ceketlerde ve birçok çocuk kıyafetinde kullanılmaktadır.

 2. Polyester düğmeler neden tercih edilir?

  Polyester düğmeler tekstil sektörü içinde en yaygın kullanılan düğme çeşidi olarak varsayılmakla beraber insanlar tarafından da en çok tercih edilen düğme çeşidi olarak görülebilir. Polyester düğmelerin bu kadar yaygın kullanılmasının ve tercih edilmesinin birçok farklı sebebi bulunmaktadır. Başlıca sebep olarak polyester düğmenin yüksek kalitesine istinaden üretim maliyetinin düşük olması sayılabilir. Böylece son kullanıcı istediği tekstil ürününü çok daha cazip fiyatlara alabilmektedir. Polyester düğmelerin çok farklı modellerde, çeşitlerde ve renklerde imal edilebilmesi de başlıca sebeplerden biri sayılabilir.

 3. Polyester düğme nedir?

  Kullanıldığı kıyafete tarz katan polyester düğmeler birçok farklı modelde bulunmaktadır. Polyester düğmeler kendi içinde birkaç gruba ayrılmaktadır, bunlar ; döküm polyester düğme, çubuk polyester düğme, lazer polyester düğme, gömlek polyester düğme, manşet polyester düğme, baskılı polyester düğme ve kenar yazılı polyester düğmeler olarak sayılabilir.
  Polyester düğmeler her ne kadar plastik düğmeler ile karıştırılsa da aslında polyester düğmeler likit polyesterden yapılmaktadır. Polyester elde etmek için pratikte birçok farklı yöntem bulunmaktadır ve her yöntem elde edilen polyesterin kalitesine doğrudan etki etmektedir. Bundan dolayı sadece kalite standartlarımızı sağlayan likit polyester üreticilerinden ham madde temin edilmektedir. Özenle seçtiğimiz tedarikçilerimizden gelen likit polyester uzman kadromuz tarafından kontrol edilip onaylandıktan sonra ancak üretim için kabul edilmektedir.

 4. Polyester düğmeler nasıl üretilir?

  Seçilen tedarikçilerimizden gelen likit polyester üzerine üretim hattımız içinde bulunan silindir makinelerimizde sedef esansı, pigment boya ve gerekli sertleştiriciler eklenmektedir. İmalat odasındaki bu silindir makinelerde karıştırılan bu polyester karışımı ardından sertleşerek polyester levhaları elde edilmektedir. Polyester levhaları donmuş polyester tabakaları olarak basitçe tarif edilebilir. Ardından müşterilerimizin isteği doğrultusunda elde edilen polyester levhaları uygun şekillerde ve hassasiyetle kesilmektedir. Bu yolla elde edilen düğme taslakları ardından imalat makinelerinde istenen dizayn ve istenen şekle gelerek son haline ulaşmaktadır.

 5. Polyester düğme üretiminde Plassan Düğme'nin farkı nedir?

  Plassan Düğme olarak birbirinden farklı çeşitlerde, modellerde, renklerde ve boylarda polyester düğme üreterek müşterilerimizin ürünlerine şıklık katmalarına destek olabildiğimiz için gurur duymaktayız.

Switch The Language
  error: Content is protected !!