ÖZEL EFEKTLİ DÜĞMELER

ÖZEL EFEKTLİ DÜĞMELER

ÖZEL EFEKTLİ DÜĞMELER

Özel efektli düğmeler genellikle plastik düğmelerin üretimi sonrasında uygulanan özel işlemlerin sonucunda farklı görünüm kazanması ile oluşan düğme çeşidi olarak adlandırılabilir. Özel efektli düğmeler elbette sadece plastik düğmelere değil aynı zamanda polyester düğmelere de uygulanarak elde edilebilir. Tekstil sektörü içinde kullanılmak istenen düğmenin görüntüsünün, normal düğme çeşitlerine göre farklı olmasını sağlayarak kıyafetler ile daha uyumlu bir ürün elde edilebilmektedir. Özellikle tarz kıyafetler olarak adlandırılan ve modanın en gözde ürünlerinde kullanılmak istenen özel efektli düğmeler müşterilerimizin isteği doğrultusunda farklı görünümlerde üretilebilmektedir.

İstediğiniz model bir düğme veya aksesuarı , istemiş olduğunuz efektte imal etmemiz mümkündür.

❝ Özel imalat düğmeler için,
lütfen iletişime geçiniz. ❞

DETAYLI BİLGİLER

 1. Özel efektli düğmeler nerelerde kullanılır?

  Özel efektli düğmeler plastik düğmelerin özel birtakım işlemlerden geçmiş halindeki düğmeler olduğundan dolayı üretim süreci plastik düğmeler ile aynıdır. Plastik düğmeler ile aynı özelliğe sahip olan özel efektli düğmeler genellikle kadın ceketlerinde, erkek ceketlerinde, kadın montlarında ve erkeklere göre nispeten daha çok  kadın kıyafetlerinde kullanılmaktadır. Kadınların göz alıcılığını arttırmak isteyen tasarım kıyafetlerde, tüm aksesuarların kıyafet ile bütünlük sağlaması moda dünyasının en önemli kurallarından biridir. Bu hedef doğrultusunda başarılı kompozisyonlar üretmek ve bunları müşterilere sunmak isteyen tekstil şirketleri kullandıkları aksesuarları özenle seçmek durumundadırlar. Kıyafet üzerindeki en önemli aksesuarların başında gelen düğmeler ise bu hedefe giden yoldaki en önemli unsur olmaktadır. Plastik düğmelere veya polyester düğmelere özel işlemler uygulayarak elde edilen özel efektli düğmeler tekstil şirketlerine en çok yardım eden aksesuar olmuştur.

 2. Özel efektli düğmelerin üretiminde hangi maddeler kullanılır?

  Plastik düğmeler yaygın olarak kullanılan ve hammaddesi Poliamid 6 olan düğme çeşididir. 1938 yılında G.Farben den Schlack tarafından bulunan Poliamid 6 maddesi birçok farklı sektör içinde kısa sürede kullanılmaya başlanmış ve yaygınlaşmıştır. Tekstil sektörünün yanı sıra denizcilik sektörü, boru sektörü ve hatta otomotiv sektörlerinde de kullanılmaktadır. Poliamid 6 üretimi birincisi olan Almanya’nın da etkisi ile toplamda senede 1,5 milyon ton üretim yapıldığı tahmin edilmektedir.

 3. Özel efektli düğmeler nasıl üretilir?

  Seçkin tedarikçilerimizden temin ettiğimiz Poliamid 6 hammaddesini çelik kalıplara enjeksiyon yaparak aktarmaktayız. Üretim makinelerimizden geçen bu kalıplar içerisinde oluşan plastik düğmeler salkımlar halinde olarak makinelerden çıkmaktadır. Uzman kadromuz tarafından yapılan kalite kontrol testleri sonrasında elde edilmiş olan salkımlar makinelerde ayıklanarak düğmeleri kullanılabilir hale getirmektedir. Üretim süreci içinde hiçbir şekilde sağlığa ve çevreye zararlı madde kullanılmamasına özenle dikkat etmekle beraber ürünlerimizde asla fitalat veya kanserojen maddeler kullanmamaktayız.

  Özel efektli düğmeleri diğer normal polyester veya plastik düğmelerden ayıran özellik elbette üretim sonrasında gördükleri işlemlerdir. Özel efektli düğmeler üretimden çıktıktan sonra müşterilerimizin isteği doğrultusunda kösele tipi, deri tipi, sedef tipi, simli tipi,akrilik boya  gibi birçok farklı tarzda görüntü verilebilmektedir. Bu özel efektlerin verilebilmesi için uzman kadromuz tarafından uygulanan birtakım özel işlemlere maruz kaldıktan sonra düğmeler son hallerini almak için, üstlerine vernik atılarak düğmenin boyasının çıkmaması sağlanmaktadır. Uyguladığımız özel işlemlerde kullanılan tüm boya ve diğer maddeler tamamen özel olarak temin edilmektedir. En kaliteli özel efektli düğmeleri üretebilmek için birbirini takip eden işlemler aralık verilmeden uygulanmaktadır.

 4. Özel efektli düğme üretiminde Plassan Düğme'nin farkı nedir?

  Plassan Düğme olarak tekstil dünyasında adını sıkça duyurmak isteyen şirketlerin özel olarak sipariş ettiği ve özel tasarım kıyafetlerinde kullandığı özel efektli düğmeleri çevreye hiçbir zarar vermeden ürettiğimizden dolayı gurur duymaktayız.

Switch The Language
  error: Content is protected !!