BAĞ UCU

Bağ uçları isminden de anlaşılacağı üzere kıyafetlerde kullanılan bağların, iplerin ve kurdelelerin uç kısımlarında kullanılan genellikle plastikten yapılan aksesuarlardır. Bağ uçlarının genel olarak amacı kıyafetlerdeki iplerin ve bağların daha estetik olarak durmasını sağlamaktır. Birbirinden farklı modellerde ve renklerde kullanılan bağ uçları, spor kıyafetlerden montlara ve kabanlara kadar geniş bir kullanım alanına sahiptir.

❝ Özel imalat düğmeler için,
lütfen iletişime geçiniz. ❞

İLGİLİ KATEGORİLER

İLGİLİ KATEGORİLER

DETAYLI BİLGİLER

 1. Bağ uçları nerelerde kullanılır?

  Bağ uçları ip, bağ ve kurdele kullanılan her kıyafette estetik görüntü sağlamak için kullanıldığından çok fazla tekstil ürününde kullanılmaktadır. Genellikle mont ve kaban gibi kışlık kıyafetlerde kullanılırken aynı zamanda kapüşonlarda,eşofmanlarda ve özellikle spor kıyafetlerinde sıkça kullanılmaktadır. Spor kıyafetlerinde kullanılan ve kişinin kıyafeti kendi üstüne göre ayarlamasını sağlayan lastiklerin de uçlarında bağ uçları kullanılmaktadır. Bu sayede kişi bu bağcıkları bağladığı zaman hem daha estetik bir görüntüye sahip olmakta hem de üzerine oturan bir kıyafet giyme rahatlığına kavuşmaktadır.

 2. Bağ ucu üretiminde hangi maddeler kullanılır?

  Bağ ucu üretimi için genellikle plastik kullanılmaktadır ancak sektörün diğer ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla aynı zamanda polyester, çubuk, akrilik ve metalize olanları da üretilmektedir. Birbirinden farklı modellerde, çeşitlerde, renklerde ve boyutlarda üretilen bağ uçları günlük hayatımızın birçok yerinde karşımıza çıkmaktadır. Plastik bağ uçları Poliamid 6 maddesinden yapılırken, polyester bağ uçları likit polyester ve diğer özel maddelerin karıştırılması sonucu elde edilen hammaddelerden yapılmaktadır. Özellikle çocuk kıyafetlerinde iplerin uçlarını çocuklardan korumak amacıyla da kullanılan bağ uçlarının üretiminde asla fitalat, kanserojen madde ve ağır metaller kullanılmamaktadır. Üretim hattımız boyunca her bir adımı özenle inceleyerek ilerlemekteyiz. Bununla birlikte kalite kontrol ekibimiz tarafından yapılan testler ile her zaman kendi marka kalitemizi yüksek seviyede tutmaya özen göstermekteyiz.

 3. Bağ uçları nasıl üretilir?

  Plassan Düğme olarak ürettiğimiz plastik bağ uçları, polyester bağ uçları, akrilik bağ uçları, çubuk bağ uçları ve metalize bağ uçları her zaman en kaliteli hammaddeden yapılarak ve özel işlemlerden geçerek müşterilerimize sunulmaktadır. Yine müşterilerimizin isteği üzerine birçok bağ ucu çeşit ve modelimizin bulunmasıyla birlikte özel olarak da üretim yapabilmekteyiz. İsteğe göre bağ uçlarını renklendirmekte ve kullanımında hoş görüntü katacak parlaklığa getirebilmekteyiz.

 4. Bağ ucu üretiminde Plassan Düğme'nin farkı nedir?

  Plassan Düğme olarak müşterilerimizin ürettiği kıyafetlerde kullandıkları bağ uçlarıyla diğer aksesuarları en kaliteli olacak şekilde ve onların kendi marka prestijlerini arttırabilecek şekilde ürettiğimizden dolayı gurur duymaktayız.

Switch The Language
  error: Content is protected !!