STOPER

STOPER

Stoperler tekstil sektörü içinde tekstil aksesuarı olarak geçen ve birçok tekstil ürününde kıyafetin bedeninin kişiye uygun olacak şekilde ayarlanması için kullanılmaktadır. Birçok kıyafetin üzerinde kullanılan kurdele, lastik veya ip gibi malzemelerin sonlarında kullanılan stoperler, müşteriler tarafından kullanım rahatlığı sağladığından tercih edilmektedir. Stoperler kıyafetin kişinin üstüne tam oturacak ve kişi üzerinde kıyafetin duruşunu tam belli edecek şekilde göstermek için kullanılmaktadır.

❝ Özel imalat düğmeler için,
lütfen iletişime geçiniz. ❞

DETAYLI BİLGİLER

 1. Stoperler nerelerde kullanılır?

  Stoperler genellikle üzerinde kıyafeti ayarlamak için ip veya kurdele taşıyan erkek montlarında, kadın kabanlarında, eşofmanlarda, kapişonlarda ve spor kıyafetlerinde kullanılmaktadır. Özellikle daha rahat kıyafetleri tercih eden insanlar, alışveriş esnasında kıyafetin ayarlanabilir olmasına dikkat ederler ve bu kıyafet ayarı stoperler sayesinde yapılmaktadır. Birçok tasarımcı tarafından aynı zamanda kaban ve montlarda da tercih edilen stoperler, sahip oldukları farklı tassarımlar sayesinde üzerinde kullanılan tekstil ürününe şık bir tasarım katarak öne çıkarmaktadır.

 2. Stoperlerin üretiminde hangi maddeler kullanılır?

  Stoper üretimi için genellikle poliamid, akrilik veya Akrilonitril Bütadien Stiren (ABS) gibi maddeler tercih edilmektedir. Poliamid maddesinin birçok farklı modelleri olmasına karşın genelde en çok tercih edilen model Poliamid 6 olmaktadır. Poliamid 6 maddesi yüksek darbelere, keskin aletlere ve yüksek sıcaklıklara karşı dayanıklı olmakla birlikte içinde hiçbir zararlı madde içermemektedir.Aynı zamanda naylon 6 olarak da isimlendirilen Poliamid 6 maddesi 20.yüzyıl içinde keşfedilmiş ve birçok farklı sektör tarafından kullanılmaktadır. Sadece tekstil sektörü değil aynı zamanda boru sektörü ve otomotiv sektörü gibi alanlarda da kullanımı oldukça yaygındır.

 3. Stoperler nasıl üretilir?

  Stoper imalatı için tedarik ettiğimiz Poliamid 6 maddesi, uzman kadromuz tarafından çeşitli kalite kontrol testlerine tabi tutulmaktadır. Bu testler sonucunda başarıyla geçen hammaddeler üretim aşamasının başlaması için üretim hattının başına taşınmaktadır. Yine kendi ürettiğimiz kalıplara enjeksiyon yöntemi ile aktarılan bu özel karışım makinelerden geçerek stoper olma yolunda ilerlemektedir. İmalat süreci sonunda tek tek ayrılan ve stoper haline gelen bu plastikler kurutulduktan sonra istenen renge göre boyanabilmektedir.

  Plassan Düğme olarak imal ettiğimiz stoperlerde en kaliteli hammadde kullanılmaktadır ve özel tedarikçilerimizden temin edilmektedir. Bununla birlikte stoperlerimiz müşterilerimizin isteğine göre ister yaylı ister yaysız olarak üretilmektedir. Genelde stoperler içinde metal yaylar kullanılmaktadır ancak stoperlerin kullanılacağı ürünlere göre veya müşterilerimizden gelen istek üzerine metal yay kullanmadan, kendi hammaddesinden yaylı stoperler de üretilebilmektedir. Metal yaylı ve metal yaysız stoperlerimizin hiçbirinin içinde fitalat, ağır madenler ve kanserojen maddeler kesinlikle içermemektedir.

 4. Stoper üretiminde Plassan Düğme'nin farkı nedir?

  Plassan Düğme’nin imalathanesinden çıkan stoperler müşteriler tarafından beğeni ile karşılanmaktadır. Her zaman müşterilerinin sesine kulak veren ve onların ihtiyaçlarını anlamaya gayret eden Plassan Düğme, daha kaliteli hizmet verebilmek için üretim tesisini geliştirerek modern dünyaya uyum sağlamaktadır. Birçok ünlü firmaların kullandığı bağcık ve iplerde kullanılan stoperler genelde parlak olacak şekilde üretilerek müşterilerin dikkatini çekmekte başarılı olmaktadır. Ürünün tasarımını ortaya koyan modacılar, son dokunuşlarını kullandıkları stoperler ile yapabilmektedirler.

Switch The Language
  error: Content is protected !!