PLASTİK TOKALAR

PLASTİK TOKALAR

Tokalar iki farklı ucu birbirlerine güvenli şekilde uygun ve ergonomik yolla bağlamak için kullanılan basit araçlardır. Kullanılacak tarza göre çeşitli ve modellerde tokalar üretilmektedir. Tokalar tarih boyunca farklı amaçlarda kullanılmıştır ancak kıyafetlerde ilk olarak 17. Yüzyıl içinde asker kıyafetlerinde güvenliği sağlamak için kullanıldığı bilinmektedir. Güvenlik ve sağlamlığı sayesinde daha sonrasında tokalar hepimizin günlük hayatına girip tasarımları sayesinde modamıza tarz katmıştır.

❝ Özel imalat düğmeler için,
lütfen iletişime geçiniz. ❞

DETAYLI BİLGİLER

 1. Plastik tokalar nerelerde kullanılır?

  Kıyafet tokaları ve halkaları özellikle pardösülerde, kabanlarda, kadın elbiselerinde, kemerlerde ve aksesuar olarak birden çok kıyafet çeşitlerinde kullanılmaktadır. Sağlamlığı ve göze çarpan tasarımları sayesinde kıyafetlerin tamamlayıcı aksesuarı olduğu açıkça bilinmektedir, nitekim bir pardösü veya bir kabanın kemeri bağlandığında kıyafetin en önünde elbette tokanın kendisi bulunmaktadır. Farklı şekillerde, farklı boyutlar, farklı hammaddelerden ve farklı süslemeler ile üretilmiş tokalar kıyafetlerin tarzlarını doğrudan etkilemekle birlikte modasını da belirlemektedir. Özellikle kadın kıyafetlerinde önemli yeri olan kuşaklar ve kemerler ancak göz alıcı bir toka ile başarılı kombine edilebilir.

 2. Plastik toka üretiminde hangi maddeler kullanılır?

  Plastik tokalar tıpkı plastik düğmelerde kullanıldığı gibi hammaddesi poliamid 6 olmakla beraber sağladığı sağlamlık tartışılmazdır. Metalize tokalar tıpkı metalize düğmelerin üretiminde olduğu gibi elektroliz yöntemi ile metal görünümü sağlanmaktadır. Polyester tokalarda polyester dökümden veya polyester çubuktan olmak üzere farklı yollar izlenerek üretilmektedir. Deri efektli tokalar ise tarafımızdan üretilmiş olan plastik tokaların üzerlerine boya ile efektler verilerek değerli müşterilerimizin beğenisine sunulmaktadır.

 3. Plastik tokalar nasıl üretilir?

  Plastik tokalar ve metalize tokalar uzman ekibimiz tarafından hazırlanmış olan çelikten kalıplara uygun ortam koşulları sağlanarak imal edilmektedir. Salkımlar halinde çıkan ürünler tek tek ayrılarak kalite kontrol noktasına gelmektedir. Plassan Düğme kalitesine sahip olan tokalar sonraki aşamalara ilerlerken istenilen kaliteye gelememiş ürünler yeniden üretime gönderilerek çevrenin korunmasına yardımcı olmaktadır.

  Polyester tokalar ise polyester döküm veya polyester çubuklardan oluşmaktadır. Makineler tarafından yapılan bu işlemler sonrasında ise lazer makinesinden geçerek istenilen forma kavuşmaktadır. Hazır hale gelen polyester tokalar kalite kontrolünden geçtikten sonra paketleme kısmına doğru ilerlemektedir.

 4. Plastik tokalar neden tercih edilir?

  Plassan Düğme kalitesiyle üretilmiş olan plastik tokalar, metalize tokalar, polyester tokalar ve deri efektli tokalar uzman ekibimizle tasarlanmış dizaynı sayesinde kıyafetlere modern bir hava katmaktadır. Üretilen tokalar kare toka, oval toka, yuvarlak toka ve birçok farklı şekilde değerli müşterilerimiz için hazırlanmaktadır.

 5. Plastik toka üretiminde Plassan Düğme'nin farkı nedir?

  Plassan Düğme olarak çantaları, pardösüleri, kabanları ve kemer olan birçok kıyafeti kendi üretimimiz olan tokalar ile tamamlamaktan gurur duymaktayız.

Switch The Language
  error: Content is protected !!