SEDEF DÜĞMELER

SEDEF DÜĞMELER

SEDEF DÜĞMELER

Sedef düğme, genellikle uzakdoğuda bulunan nehirlerden ve uzakdoğudaki denizlerden çıkarılan gerçek sedef kabuklarının birtakım profesyonel işlemlerden geçmesi sonucunda elde edilen düğme çeşididir. Hakiki sedef düğmesi tamamen doğal ve gerçek sedef kabuklarından yapıldığından dolayı maliyeti diğer düğme modellerine göre biraz daha yüksektir. Nitekim doğada bulunan sedef kabuklarının hem çıkarılma işleminin zor olmasından hem de bu işlemlerin uzakdoğuda yapılıp lojistiği sağlanmasının karmaşıklığından dolayı maliyeti de artmaktadır.

❝ Özel imalat düğmeler için,
lütfen iletişime geçiniz. ❞

DETAYLI BİLGİLER

 1. Sedef düğmeler nerelerde kullanılır?

  Sedef düğme genellikle erkek gömleklerinde, kadın bluzlarında, erkek bluzlarında yaygın şekilde kullanılmaktadır. Bu geniş kullanımı dışında pek çok diğer tekstil ürünlerinde de hakiki sedef düğme kullanılmaktadır. Sedef düğmesi sahip olduğu doğal görüntü ve parlaklığı sayesinde moda tasarımcıları tarafından tercih edilen düğme çeşitlerinden biridir. Değişen moda dünyası içinde her zaman kendi yerini ve konumunu korumayı başarmış olan sedef düğme, insanlar tarafından da her zaman tercih sebebi olmuştur. Belirli marka prestijine sahip olan tekstil şirketleri, kalitesini ve prestijini korumak amacıyla sedef düğmeleri tercih etmektedirler.

 2. Sedef düğmelerin üretiminde hangi maddeler kullanılır?

  Hakiki sedef kabukları doğa içinden çıkarılmalarından dolayı birbirleriyle tamamen aynı boyutlarda ve şekillerde değildirler. Her bir sedef kabuğunun farklı yapısı ve farklı kalınlığı olmakla birlikte farklı kalitesi mevcuttur. Sedef kabukları bulundukları konuma göre değişiklik göstermektedir. En yaygın kullanılan sedef çeşitleri trokas,agoya ve river shell olarak konumuna ve kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Trokas genellikle koni şekline sahip olan ve evlerde süs amacıyla da kullanılan sedef çeşididir. Agoya veya diğer adı Akoya olan sedefler başta Japonya olmak üzere Çin ve Vietnam gibi ülkelerden çıkarılan değerli tuzlu su ürünleridir.

  Sedef düğme imalatı için öncelikle uzakdoğuda bulunan nehirlerde ve denizlerde hakiki sedef kabukları aranmaktadır. Üretim içinde kullanılabilecek kaliteye ve özelliğe sahip olan sedef kabukları seçilerek, bu kabuklardan üretim yapacak şirketlere gönderilmektedir. Hakiki sedef kabukları tedarik edildikten sonra kalite kontrol ekibi tarafından birtakım testlere tabi tutulmaktadır. Yapılan bu testlerden başarıyla geçen gerçek sedef kabukları düğme üretimi için bir sonraki aşamaya geçmektedirler.

 3. Sedef düğmeler nasıl üretilir?

  Gerçek sedef kabuklarından düğme imalatı yapmak çok karmaşık ve zor işlemlerden oluşmaktadır. Gereken işlemlerin tamamının büyük bir dikkat ve özenle yapılması gerektiğinden sedef düğme üretimi uzun zaman almaktadır. Birbirlerine benzer olsa da farklı kabuklardan yapılmış olan sedef düğmeler asla tamamen aynı olmamaktadır. Özellikle büyük gömlek üretimi yapan tekstil şirketleri, müşterilerine böylesine özel kabuklardan yapılmış düğmeler ile süslenmiş ürünler sunmak istediklerinden sedef düğmeleri tercih etmektedirler.

 4. Sedef düğmeler neden tercih edilir?

  Plassan Düğme olarak hakiki sedef düğmeler kalitesinde ve çok daha ucuz maliyetlerle müşterilerimizi memnun etmek adına, gerçek sedef düğme görüntüsüne sahip düğmeler üretebilmekteyiz. Bu sayede müşterilerimiz hem hakiki sedef düğme kalitesini ve görüntüsünü müşterilerine zevkle sunabilirken maliyetlerini de minimum düzeyde tutabilmektedirler. Sahip olduğumuz uzman kadromuz ve şirketimize özel yöntemler sayesinde imal ettiğimiz  polyester düğmelere sedef düğme görüntüsünü kazandırabilmekteyiz.

 5. Sedef düğme üretiminde Plassan Düğme'nin farkı nedir?

  Plassan Düğme olarak müşterilerimizin tekstil sektörü içinde müşterilerine birbirinden değişik ürünler sunabilmek için verdikleri çabaya onların maliyetlerini de düşünerek yardım ettiğimiz için gurur duymaktayız.

Switch The Language
  error: Content is protected !!