AKRİLİK DÜĞMELER

AKRİLİK DÜĞMELER

AKRİLİK DÜĞMELER

Akrilik düğmeler, akriliğin bulunmasından hemen sonra parlaklığı sayesinde günlük hayatımıza giren önemli bir aksesuar ürünü olmuştur. Akrilik düğmeler göz alıcı parlaklığı, parçalanmaya karşı dayanıklılığı, hafifliği ve kolay şekillendirilebilir olmasından dolayı her zaman tercih edilen bir düğme türü olarak geçmekte ve modası asla eskimemektedir. Akrilik düğme modelleri ve çeşitleri geniş ürün yelpazesine sahiptir nitekim mat akrilik düğme modellerinden saydam ve cam görünümlü akrilik düğme modellerine kadar uzanmaktadır. Tasarımının tamamen üretici ve müşterilerin isteklerine göre çizilip kalıplara işlenebilmesinden dolayı ürün yelpazesi çok geniş olarak belirlenebilmektedir.

❝ Özel imalat düğmeler için,
lütfen iletişime geçiniz. ❞

İLGİLİ KATEGORİLER

İLGİLİ KATEGORİLER

DETAYLI BİLGİLER

 1. Akrilik düğmeler nerelerde kullanılır?

  Akrilik düğmeler parlaklığı ile göze çarptığından daha çok kadın ceketlerinde ve aksesuarlarında kullanılmaktadır. Dikkat çekmek isteyen kadınların akrilik düğmeler ile süslenmiş kıyafetleri tercih etmesi kadınlara yardımcı olmaktadır. Genel olarak akrilik düğmeler kadın ceketlerinde, çocuk kıyafetlerinde ve kadın aksesuarlarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Akrilik düğmeler aynı zamanda süs eşyalarında da sanatçılar tarafından kullanılmaktadır. Akrilikten çok çeşitli boncuklar ve bağ uçları da yapılabilmektedir.

 2. Akrilik düğmelerin üretiminde hangi maddeler kullanılır?

  Akrilik polimer bir madde olmakla birlikte farklı yollarla elde edilebilmektedir. Dayanıklı ve parlak yapıya sahip olmakla birlikte gerilmeye karşı dirençlidir. Akrilik maddesi ilk kez 1928 yılında farklı kimyagerler tarafından bulunmuştur. İkinci Dünya Savaşı yıllarında hem itilaf hem ittifak devletleri tarafından toplarda, denizaltılarında ve uçaklarda kullanılmıştır. Günümüzde ise akvaryumlardan madalya ve kupalara kadar geniş bir kullanım alanı mevcuttur.
  Akrilik düğme üretiminde, düğme modeline göre aynı zamanda Stiren Akrilonitril (SAN) de kullanılmaktadır. Tıpkı akrilikte olduğu gibi Stiren Akrilonitril (SAN) da yüksek saydamlığa, yüksek sertliğe, hoş bir parlaklığa ve çizilmeye özel dirençli yapısı bulunmaktadır.

 3. Akrilik düğmeler nasıl üretilir?

  Akriliğe benzeyen yapısı sayesinde Stiren Akrilonitril (SAN) birçok farklı alanlarda kullanılmaktadır, nitekim kozmetik ambalajlarından mutfak malzemelerine kadar geniş kullanım alanı bulunmaktadır. Plassan Düğme olarak hem akrilik hem Stiren Akrilonitril (SAN) maddelerinden çeşitli ve birbirinden farklı modellerde akrilik düğmeleri değerli müşterilerimiz için üretmekteyiz.
  Akrilik düğmelerimizde kullandığımız hammaddelerimizi seçkin ve ithal tedarikçilerimizden sağlamaktayız. Kalite kontrol ekibimizin çalışmaları neticesinde optimum kalitede akrilik düğmeleri değerli müşterilerimiz için üretmekteyiz. Kendi bünyemizde uzman kadromuz tarafından üretilen çelik kalıplar sayesinde hammaddeye istediğimiz şekilde tasarım verebilmekteyiz. Uygun sıcaklık, nem ve ortam koşulları gözetilerek üretilen akrilik düğmelerimiz kalıplardan salkımlar halinde çıkmaktadır. Makineler aracılığıyla salkımlarından ayrılan akrilik düğmeler kurutma makinelerinde son kalite kontrol için hazır hale gelmektedir. Kalite kontrol ekibi tarafından onaylanan ürünler paketleme salonuna geçerek değerli müşterilerimize doğru yola çıkmaktadırlar.

 4. Akrilik düğmeler neden tercih edilir?

  Madde olmakla birlikte sert ve dayanıklılığı ile bilinen polycarbonates (PC) maddesi kırılmaz özelliğinden dolayı tercih edilmektedir. Plassan Düğme olarak akrilik düğmelerimizi müşterilerimizin isteği doğrultusunda genellikle alttan memeli ve delikli olarak tasarlanmakta, doğal görüntüsünün güzelliği ile bırakılmaktadır. Akrilik düğmelerimizde kurşun, metal ve diğer ağır metaller bulunmamakla birlikte üretimleri çevre dostu olacak şekilde dikkatlice takip edilmektedir.

 5. Akrilik düğme üretiminde Plassan Düğme'nin farkı nedir?

  Akrilik düğmelerimiz çatlamaz, kırılmaz, çizilmez ve yüksek sıcaklık altında parlaklığını ve formunu kaybetmeden koruyabilmektedir. Akrilik düğmelerimiz müşterilerimizin isteği doğrultusunda tasarımları özel olarak çizilmekte ve kalıplara işlenmektedir. Akrilik düğmeler 14 boy’dan 76 boy’a kadar yapılabilmekte olup yine müşterilerimizin dilediği renklere göre tasarlanmakta ve boyanmaktadır. Bununla birlikte polycarbonates (PC) kullanılarak şeffaf görünürde dikmeli çıtçıtlarımız da üretilmektedir.

Switch The Language
  error: Content is protected !!