DERİ EFEKTLİ TOKALAR

DERİ EFEKTLİ TOKALAR

DERİ EFEKTLİ TOKALAR

Tokalar, iki farklı ucu birbirlerine bağlamak için kullanılan ve bu amacı ergonomik yolla yapmamıza yardım eden araçlardır. Birbirinden farklı toka modelleri ve toka çeşitleri farklı amaçlar için kullanılabilmektedir. Her ne kadar tokalar tarih boyunca farklı amaçlarda kullanılmış olsalar da ilk olarak 17. Yüzyıl içinde askeri kıyafetlerin güvenliğini sağlamak için kullanıldığı bilinmektedir. Bizleri güvenlik sağlamak amacıyla kullanılan günümüz tokaları kullanım kolaylığı sayesinde günlük hayatımızda pek çok yerde bulunmaktadır.

❝ Özel imalat düğmeler için,
lütfen iletişime geçiniz. ❞

DETAYLI BİLGİLER

 1. Deri efektli tokalar nerelerde kullanılır?

  Kıyafetlerde kullanılan toka modelleri üzerinde kullanılacak tekstil ürününe göre değişiklik göstermektedir. En yaygın kullanılan toka çeşitlerinden biri olan deri tokalar, kıyafetler üzerinde her zaman şıklığını ortaya koyabilmektedir. Deri tokalar genellikle kadın elbiselerinde ve kadın kıyafetlerinde kullanılsa da erkek kıyafetlerinde de kullanılabilmektedir. Deri tokalar birbirinden farklı çeşitlerle ve farklı modellerle birçok tasarım kıyafeti süslemektedir. Özellikle kabanlarda ve pardösülerde kullanılan deri tokalar her zaman tercih edilmektedir.

 2. Deri efektli tokaların üretiminde hangi maddeler kullanılır?

  Deri tokalar her ne kadar kaliteli olsalar da birçok farklı sebepten dolayı deri tokaları kullanmak istemeyen tekstil firmaları da bulunmaktadır. Nitekim deri toka imalatı için gerekli derinin elde edilme yöntemi, deri tokanın maliyetli olması, deri tokanın bakım gerektirmesi gibi birçok farklı sebep sayılabilir. Kıyafetlerinde deri toka kullanmak isteyen ancak bu gibi sebeplerden dolayı tercih etmeyen tekstil şirketleri alternatif olarak deri görünümlü tokalar kullanmaktadırlar. Deri efektli tokalar olarak da anılan bu tekstil aksesuarları, polyester veya plastikten üretilmektedirler. Üretim işlemleri tamamlandıktan sonra ise özel teknikler uygulanarak gerçek deri görüntüsü kazandırılmaktadır. Bu sayede hem maliyet açısından tasarruf sağlanırken hem de istenen deri görünümü elde edilmiş olmaktadır.

 3. Deri efektli tokalar nasıl üretilir?

  Plassan Düğme olarak deri efektli düğme üretimi için plastik tokalarımzı tercih etmekteyiz. Kendi imalathanemizde bulunan düğme üretim makinelerimizde aynı zamanda tokalar da üretebilmekteyiz. Müşterilerimizin istediği boyutlarda ve modellerde kalıplar hazırlayarak her zaman onların isteklerini yerine getirmekteyiz. Plastik için kullandığımız Poliamid 6 maddesini veya polyester için kullandığımızı likit polyester hammaddesini özenle seçtiğimiz güvenilir tedarikçilerimizden temin etmekteyiz. Hammaddelerin sahip olduğu kalite kontrol belgelerini her zaman kontrol etmekte ve güncellemekteyiz. Plassan Düğme kalitesine sahip olan hammaddeler ile çıktığımız bu üretim sürecinde en kaliteli ürünler ile müşterilerimizin karşısında gururla durmaktayız. Kendi kalıphanemizde ürettiğimiz ve müşterilerimizden gelen modellere göre kalıplar yapmaktayız. Bu kalıpları kullanarak istenen boyutta ve modelde tokalar üretebilmekteyiz. Deri efektli toka üretimi için birtakım yöntemler uygulamaktayız. Sahip olduğumuz bilgi ve yılların getirmiş olduğu tecrübe sayesinde her zaman en kaliteli hizmeti sunmaktayız. Deri efektli tokalar gerçek deri tokalar gibi gözükmektedir.

 4. Deri efektli toka üretiminde Plassan Düğme'nin farkı nedir?

  Plassan Düğme olarak müşterilerimizin birbirinden farklı tasarım isteklerini her zaman en hızlı ve kaliteli olacak şekilde yerine getirmek amacıyla özveriyle çalıştığımız için gurur duymaktayız.

Switch The Language
  error: Content is protected !!