TAHTA VE AHŞAP DÜĞMELER

TAHTA VE AHŞAP DÜĞMELER

TAHTA VE AHŞAP DÜĞMELER

Tahta düğmeler veya diğer adıyla ahşap düğmeler her zaman sahip oldukları doğal görüntü sayesinde moda dünyasında tercih edilen düğme çeşidi olmuştur. Tahta düğmeler, özenle seçilmiş kaliteli ağaçların belirli işlemlerden geçerek düğme halini almasıyla oluşmaktadır. Birçok tekstil ürününde doğal ve sade güzellik yaratmak amacıyla moda tasarımcıları tarafından tercih edilmektedir. Ahşap düğmeler sadece kıyafetlerde değil bununla birlikte çok farklı alanlarda da kullanılmaktadır.

❝ Özel imalat düğmeler için,
lütfen iletişime geçiniz. ❞

DETAYLI BİLGİLER

 1. Tahta düğmeler nerelerde kullanılır?

  Tahta düğmeler doğal görüntüsü sayesinde moda dünyasında üst kalite ürünlerde sıkça tercih edilmektedir. Ahşap düğmeler özellikle kadın montlarında, erkek kabanlarında, çocuk kıyafetlerinde ve kadın ceketlerinde sıkça kullanılmaktadır. Bu kullanım alanları ile birlikte aynı zamanda evleri süslemek için kullandığımız süs eşyalarında da kullanılmaktadır. Nitekim birçok kendin yap (DIY) aktivitelerinde tahta düğmeler kullanılarak farklı modellerde ve çeşitlerde süs eşyaları da yapılabilmektedir.

 2. Tahta düğmelerin üretiminde hangi maddeler kullanılır?

  Tahta düğme üretimi için özenle yetiştirilmiş ve seçilmiş endüstriyel ağaçları işlenmektedir. Ahşap düğmeler bu işlemlerden geçtikten sonra isteğe göre üzerlerine yazı veya logo da işlenebilmektedir. Birbirinden farklı modellerde ve şekillerde üretilebilen tahta düğmeler, isteğe göre boyanabilmektedir. Aynı zamanda tahta düğmeler üzerinde kullanılan özel işlemler sayesinde sağlamlığı arttırılmakta ve parlaklığı istenen seviyeye getirilmektedir.

 3. Tahta düğmeler nasıl üretilir?

  Plassan Düğme olarak genelde iki farklı ağaç tipi kullanmaktayız, bunlar; şimşir ve zeytin ağacı. Şimşir ağacı her zaman yeşil kalan, genellikle süs bitkisi olarak yetiştirilen ve bazen on metreye kadar uzayabilen bir ağaç çeşididir. Zeytin ağacı ise, bilinildiği üzere her zaman sağlam ve sıkı yapısı sayesinde oldukça değerli bir ağaç türüdür. Bu ağaçlardan elde edilen düğme taslakları müşterilerimizin istediği düğme boyuna göre tedarik edilmektedir. Tedarik işlemleri öncesinde kullanılacak olan tahtaların kaliteleri ve üretime uygunluğu Plassan Düğme’nin uzman kalite kontrol ekibi tarafından incelenmektedir. Ahşap düğme imalatına uygun bulunan düğme taslakları üretime başlamak için üretim hattına aktarılır. Üretim tesisimizde bulunan otomasyon makineleri ile tahta düğme taslakları birtakım işlemlerden geçirilerek müşterilerimizin istediği modele göre yontulmaktadır.

 4. Tahta düğmeler neden tercih edilir?

  Ahşap düğmeler her ne kadar isteğe göre boyanabilir olsalar da, doğal güzelliklerini kullanmak isteyen müşterilerimiz tarafından genellikle boyanmadan saf halde bırakılmaktadır. Üzerinde kullanılacak tekstil ürününü daha çarpıcı ve şık hale getirmek için yine isteğe göre parlaklığı vernik kullanılarak ayarlanabilir. Tahta düğmeler ufak boyutlarda üretildiği gibi büyük boyutlu olacak şekilde de üretilebilir. Ahşap düğmenin sahip olacağı delik sayısı da yine değerli müşterilerimiz tarafından belirlenmektedir.

  Plassan Düğme olarak tahta düğme imalatımı tamamen müşterilerimizin istekleri doğrultusunda yapmaktayız. Müşterilerimiz ahşap düğmelerin boyunu, rengini, parlaklığını, delik sayısını, tasarımını ve sahip olacağı diğer özellikleri seçebilmektedirler. Bahsedilen özelliklerin yanında, aynı zamanda isteğe göre ahşap düğme üzerine markalarının isimlerini veya istenen başka yazıları yazabilmekte, markalarının logolarını veya istenen başka bir logoyu basabilmekteyiz. Sahip olduğumuz teknolojik üretim makinelerimizle, kendi marka değerini düğmelerinde göstermek isteyen müşterilerimize yardımcı olmaktayız.

 5. Tahta düğme üretiminde Plassan Düğme'nin farkı nedir?

  Plassan Düğme olarak tahta düğme veya diğer adıyla ahşap düğme imalatı yaparken de çevreye zarar vermemeyi hedeflemekteyiz. Düğme taslakları için kullandığımız ağaçların sayısı kadar yeni ağaçlar ekerek dünyamızı korumaya devam etmekteyiz. Orman Bakanlığı’nın izni ile yapılan bu işlemler tamamen yasalara uygun olarak yapılmaktadır. Çevreye duyduğumuz saygı ve önem şirketimiz için çok önemli bir göstergedir.

Switch The Language
  error: Content is protected !!