SİLGİ DÜĞMELER

SİLGİ DÜĞMELER

SİLGİ DÜĞMELER

Silgi düğmeler,veya diğer adı ile yumuşak düğmeler her ne kadar silgiden yapılmış düğme olarak anlaşılsa da aslında ismini dokusunun silginin dokusuna benzediğinden dolayı bu ismi almıştır. Silgi düğmeler tıpkı günlük hayatta kullandığımız silgiler gibi yumuşak ve kadife gibi bir dokuya sahiptir. Silgi düğmelerin en önemli özelliği ise yine silgiler gibi yumuşak ve esnek olmasıdır, böylece hafif bükülebilir ve oynanabilir bir kıvamda dır.

❝ Özel imalat düğmeler için,
lütfen iletişime geçiniz. ❞

İLGİLİ KATEGORİLER

İLGİLİ KATEGORİLER

DETAYLI BİLGİLER

 1. Silgi düğmeler nerelerde kullanılır?

  Silgi düğmeler sahip oldukları elastik ve yumuşak yapılarından dolayı genellikle çocuk kıyafetlerinde tercih edilmektedir. Silgi düğmelerin yumuşak yapıları tamamen zararsız olduğundan birçok çocuk kıyafeti üretimi yapan tekstil şirketleri ürünlerinde daha kaliteli bir hizmet sunabilmek için silgi düğmeleri tercih etmektedirler. Silgi düğmelerin ya da yumuşak düğmelerin içinde PVC, fitalat, ağır madenler ve kanserojen maddeler kesinlikle bulunmamaktadır. Bilinçli ebeveynler tarafından memnuniyetle tercih edilen yumuşak düğmeler aynı zamanda yetişkin kıyafetlerinde de yerine göre kullanılmaktadır.

 2. Silgi düğmelerin üretiminde hangi maddeler kullanılır?

  Silgi düğmelerin ya da yumuşak düğmelerin sahip olduğu elastikiyet, onların silikon düğmeler ile karıştırılmasına yol açmaktadır ancak silgi düğmelerin hammadde karışımı özel olarak üretilmektedir. Yumuşak düğmeler isteğe göre farklı karışımlar hazırlanarak sertlik derecesi değiştirilebilir. Günlük hayatımızda kullanılan hammaddenin birçok farklı modeli bulunmaktadır ve bu modeller içerdikleri maddelere göre değişmektedir. Silgi düğme imalatı içinde kullanılan bu hammadde , işlenme kolaylığı ve tamamen geri dönüştürülebilir olmasından dolayı 20.yüzyıl içinde geliştirilmiş önemli bir buluş olarak adlandırılabilir.

 3. Silgi düğmeler nasıl üretilir?

  Büyük bir özenle seçtiğimiz tedarikçilerimizden gelen özel hammadde, müşterilerimizin isteği doğrultusunda diğer malzemeler ile makinelerimizde karıştırarak istenen yoğunluğa gelmesini sağlıyoruz. Bu şekilde birbirinden farklı yoğunluk, elastikiyet ve yumuşaklığa sahip farklı yumuşak düğmeler üretebilmekteyiz. Ardından, hazırlanan karışım imalat hattında sırayla üretim makinelerimizden geçmekte ve en sonunda silgi, yani yumuşak düğmeler elde edilmektedir. Müşterilerimizden gelen istek doğrultusunda silgi düğmeler renklendirilmekte, üzerlerine isim veya logo da yazılabilmektedir. Böylece müşterilerimiz kendi isim veya logosunu üzerinde barından yumuşak düğmeleri ürünlerinde güvenle kullanabilmektedir.

 4. Silgi düğmeler neden tercih edilir?

  Plassan Düğme olarak üretim yaptığımız silgi düğmelerin hiçbirinde  PVC, fitalat, ağır madenler ve kanserojen maddeler kesinlikle bulunmamaktadır. Plassan Düğme her zaman en kaliteli özel hammaddesini kullanan, üretim hattı boyunca gerekli kalite kontrol testlerini uzman kadrosu tarafından özenle takip eden düğme imalat sektöründe lider firma olarak bilinmektedir. Yaptığımız ihracatlar ile de ülkemizin üretim kalitesini dünya düğme sektöründe gururla temsil etmektedir. Yumuşak düğmeler veya silgi düğmeler tamamen geri dönüştürülebilir maddelerden yapıldığından çevreye de zarar vermemeye her zaman dikkat etmekteyiz.

 5. Silgi düğme üretiminde Plassan Düğme'nin farkı nedir?

  Plassan Düğme olarak içinde hiçbir zararlı madde içermeyen, özellikle çocuklar için kullanılabilecek kaliteli ve yumuşak düğmeleri çevreye zarar vermeden üretiğimizden dolayı gurur duymaktayız.

Switch The Language
  error: Content is protected !!