DERİ EFEKTLİ DÜĞMELER

DERİ EFEKTLİ DÜĞMELER

DERİ EFEKTLİ DÜĞMELER

Deri düğmeler tarih boyunca burjuva sınıfı tarafından kullanılmış ve şık görüntüsü sayesinde kişiye zenginlik katmış düğmeler olarak kabul edilmiştir. Deri düğmeler, yapımı çok zor olmasından ve gerçek deri kullanımının birçok farklı sebepten günümüzde tercih edilmemesinden dolayı deri efektli düğmeler ya da deri görünümlü düğmeler alternatif olarak moda dünyasında tercih edilmeye başlanmıştır. Deri efektli düğmeler üretimi kolay olmasından istenilen şekilde ve boyutta üretildikten sonra arzu edilen görüntü boyalar ile sağlanmaktadır. Böylece hem çevreye ve hayvanlara verilen zarar azalırken kaliteden ödün verilmemiş olmaktadır. Deri efektli düğmelerin tasarımları uzman ekibimiz tarafından değerli müşterilerimizin istekleri doğrultusunda dizayn edildiğinden ürün gamımız hayal gücümüz kadar geniştir.

❝ Özel imalat düğmeler için,
lütfen iletişime geçiniz. ❞

İLGİLİ KATEGORİLER

İLGİLİ KATEGORİLER

DETAYLI BİLGİLER

 1. Deri efektli düğmeler nerelerde kullanılır?

  Deri efektli düğmeler gerçek deri düğmelerin alternatifleri olmasından dolayı daha çok erkek ve kadın ceketlerinde, erkek ve kadın deri ceketlerinde ayrıca montlarda sıkça göze çarpmaktadır. Görüntüsünün deri düğmeden farksız olmasından dolayı kullanılan tekstil ürünlerine zengin bir görüntü katmakla beraber her zaman modaya uygun bir tarz yaratmaktadır. Özellikle şık tasarımlar yaratmak için kullanılan deri efektli düğmeler hafifliği ve elit görüntüleri sayesinden kıyafetleri başka bir boyuta taşımaktadır.

 2. Deri efektli düğmelerin üretiminde hangi maddeler kullanılır?

  Deri görünümlü düğmeler genelde plastikten yapılmakta ve Plassan Düğme olarak Poliamid 6 hammaddesi kullanılmaktadır. Poliamid 6 maddesi G. Farben den Schlack tarafından 1938 yılında bulunmuş olup birçok farklı sektörde kullanılmıştır. Otomotiv sektörü, boru sektörü ve denizcilik sektörleri kullanılan sektörler arasında sayılabilir. Deri görünümlü düğmelerin normal plastik düğmelerden farkı ancak üretiminin sonunda ortaya çıkmaktadır. Plastik düğmeler üretim sonrası daha sade renklere boyanmakta veya kalıplama işlemi öncesinde renklendirilmektedir. Deri efektli düğmeler ise üretim sonrasında kaliteli boyaların seçkin uzmanların elleri altında işlenmesi ile oluşmaktadır.

 3. Deri efektli düğmeler nasıl üretilir?

  Deri efektli düğme üretiminde kullanılan hammaddeler seçkin tedarikçilerimizden temin edildikten sonra belirli kalite kontrol testlerinden geçmektedir. Kalite kontrol ekibimizin uygun bulduğu hammaddeler yine tarafımızca uzman ekibimiz tarafından hazırlanmış olan çelik kalıplara uygun sıcaklık ve ortam koşullarında dökülerek üretimi devam etmektedir. Salkımlardan makineler aracılığıyla ayrılan düğmeler kurutma makinelerinden geçtikten sonra boya odasına doğru hareket eder. Uzman ekibimiz tarafından değerli müşterilerimizin istediği deri görünümünü kazandırmak için kaliteli boyalar kullanılarak el işçiliği ile düğmelere deri görüntüsü kazandırılır. Son kez kontrolden geçen düğmeler gerçek deri görüntüsü kazandığından emin olunduktan sonra paketleme kısmına doğru ilerlemektedir.

 4. Deri efektli düğmeler neden tercih edilir?

  Plassan Düğme olarak deri görünümlü düğmelerimiz kırılmaz, çatlamaz ve tasarımlarını kaybetmeyecek şekilde üretilmektedir. İstenilen deri görüntüsü müşterilerimizin isteği doğrultusunda karar verilerek tek tek düğmelere işlenmektedir böylece Plassan Düğmenin başlıca misyonu olan müşteri memnuniyetini arttırmak ve müşteri sadakatini güçlendirme hedefleri gerçekleştirilmiş olmaktadır.

 5. Deri efektli düğme üretiminde Plassan Düğme'nin farkı nedir?

  Plassan Düğme olarak deri efektli düğmelerimiz 14 boy’dan 76 boy’a kadar yapılabilmektedir. Her bir müşterimizi özel olarak dinleyip onların ihtiyacını anlayarak ve beraber koordine hareket ederek deri efektli düğme üretimi yapmaktan Plassan Düğme olarak gurur duymaktayız.

Switch The Language
  error: Content is protected !!