METALİZE DÜĞMELER

METALİZE DÜĞMELER

METALİZE DÜĞMELER

Metal düğmeler tarih boyunca kadın, erkek, çocuk kıyafetlerini süsleyen ve kalitesinden dolayı vazgeçilemeyen aksesuarlar olmuştur. Metal düğmeler parlaklığından dolayı her zaman kraliyet ailesi gibi yüksek sınıflar tarafından tercih edilmiş olup, tarzıyla insanlar tarafından beğeni bulmuştur. Buna istinaden, ağırlığından dolayı taşımasının zor olması ve çok sert olduğundan dolayı şekillendirmesinin sınırlı olması, alternatif olarak hafif ve daha yumuşak olan metalize düğmeyi sunmaktayız. Plassan Düğme bünyesinde metalize düğmenin değerini bilmekte bu değeri sürdürmeye devam etmekteyiz.

❝ Özel imalat düğmeler için,
lütfen iletişime geçiniz. ❞

DETAYLI BİLGİLER

 1. Metalize düğmelerin üretiminde hangi maddeler kullanılır?

  Metalize düğme üretimimizde en iyi ve en kaliteli hizmeti verebilmemiz için her bir adımı dikkatle takip etmekteyiz. Metalize düğmelerimizde hammadde olarak özel tedarikçilerimizden temin ettiğimiz en kaliteli Akronitril-Butadien-Stiren (ABS ) kullanılmaktadır. Metalize düğme üretimimizin çevreye en az ölçüde zarar vermesi, karbon ayak izimizi azaltmak amacıyla hammadde tedarikçilerimiz özel kurul ile seçilmekte ve sadece kalite kontrollerimizden geçen maddeler kullanılmaktadır.

 2. Metalize düğmeler nasıl üretilir?

  Birbirinden farklı boylarda ve modellerde metalize düğme üretimi için Plassan Düğme olarak profesyonel ve uzman kadromuz tarafından kendi düğme kalıplarımızı, değerli müşterilerimizin arzularına göre hazırlamaktayız. Yerli üretim enjeksiyon makinelerimizde optimum değerlerde yapılan enjeksiyon işlemlerinden sonra elektroliz yöntemiyle kaplanarak metalize düğme haline gelmiş olmaktadır.

  Metalize düğmeler seçkin müşterilerimizin arzu ettiği boyutlarda, renklerde ve modellerde olarak Plassan Düğme olarak üretilebilmektedir. Metalize düğmelerde genelde tercih edilen renkler nikel, sarı, siyah nikel, oksit sarı, oksit nikel gibi olmakla beraber istenirse free nikel olarak da üretilebilmektedir. Metalize düğme boyutları ise 14 boy’dan 76 boy’a kadar yapılmakla beraber kullanım alanlarına göre belirlenmektedir; nitekim günümüzde kadın kıyafetlerinden kadın çantalarına hatta erkek ceketlerine kadar geniş ürün yelpazesinde kullanılmakta ve parlaklığı ile göze çarpmaktadır. Metalize düğmeler tekstil ürünlerine kattığı hava ve tarz sayesinde sadece fonksiyonel amaçla değil, süsleme amacıyla da kullanılmaktadır. Özellikle çantalarda süsleme aksesuarı olarak kullanılan metalize tokalar ve düğmeler, dikim yöntemine göre üsttten delikli veya alttan memeli olarak tercih edilmektedir.

 3. Metalize düğmeler neden tercih edilir?

  Metalize düğmelerimizi sadece metalize görünümlü üretmekle birlikte aynı zamanda metalize-plastik takmalı, metalize- akrilik takmalı olarak da farklı düğme çeşitlerimizle kombine ederek üretebilmekteyiz. Böylece farklı tarzdaki düğme çeşitlerimizden her alana uygun yeni tasarımlar yaratabilmekteyiz.

 4. Metalize düğme üretiminde Plassan Düğme'nin farkı nedir?

  Plassan düğme olarak deneyimli üretim ekibimiz, uzman kalite kontrol kadromuz ve yerli makinelerimiz ile sizlere en kaliteli, en çeşitli ve en çevreci metalize düğmeleri sunmaktan gurur duyuyoruz.

Switch The Language
  error: Content is protected !!